Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • R3plica70

    aktív tag

    Üdv!

    Egy kis segítségre lenne szükségem NAS326 TM telepítéséhez, mert vagy én nézek be valamit nagyon vagy nagyon más ez a NAS mint a 325-ös, amivel volt már dolgom :F

    Ott tartok, hogy frissitettem FW-t 5.11 legújabbra. ( lehet ezzel toltam el ? )
    Visszafele nem enged frissíteni (325-nél még lehetett)

    MetaRepository-val felraktam az ffp-t, majd a csomagok közül még mc-t.

    SSH-val be tudok lépni.

    Innen jön a gond. Az eredeti leírás szerint telepíteném a szükséges és a leírás szerinti előre letöltött és az NSA könyvtárba másolt csomagokat, pl:
    funpkg -i /i-data/md0/admin/nsa/curl-7.21.4-arm-1.txz
    Erre a "No such file or directory" hibát kaptam.
    Szegényes tudásom szerint ez azt jelenti, hogy nem jó az elérési út és nem találja a fájlt.

    mc-vel el kezdtem böngészni a könytár struktúrát és azt tapasztaltam, hogy az i-data könyvtárban nincs md0, helyett viszont 053f150d néven találtam meg az 1. disk tartalmát, azaz az admin mappát és benne az nsa-t a letöltött csomagokkal.

    Ennek megfelelően módosítottam a parancsot:
    funpkg -i /i-data/053f150d/admin/nsa/curl-7.21.4-arm-1.txz

    így fel is mentek a csomagok, viszont nem értem miért lett ilyen hexa alapú a meghajtó neve az md0 helyett ?

    Ezután jött az uwsiteloader indítása amire a következő hibát kaptam, miután mindent kicsillagoztam és OK-ztam:

    Ezután hiába próbáltam a TM-et beálítani, a
    transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/053f150d/video/download/ -t -u user -v password -a *.*.*.* is elszáll az alábbi hibával. :F
    transmission-daemon: can't load library 'libminiupnpc.so.9'

    Szeretem a kihívásokat, de ez túlmutat már a nem létező linux tudásomon.

    Bocs ha hosszú voltam, és előre is megköszönöm annak aki tovább tud juttatni ezen a ponton. :R

Új hozzászólás Aktív témák