Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz dabadab #149 üzenetére

    "steam meg origin nagyon messze van attól, hogy komoly terhelést jelentsen egy SSD-nek"
    Tudom. Csak a hely miatt tettem külön meghajtóra. Maga a steam a c:\programfilesben van, csak a játékok vannak a d:\jatek\steam könyvtárba telepítve.
    150 valahány giga csak a játék, és egy csomó régebbi le sincs töltve a steamről.

    "Azért, a mostani, több tucat GPixeles/GB-os fényképek, FHD-s videók, játékok és azok folyamatos frissítései, javít(gat)ásai"

    Hát, nemhiszem. Oké, aki napi munkára használja, és tényleg naponta több tízgiga videót vág, annak igen. De az, hogy egy átlagfelhasználónak hetente néhány giga frissítés letöltődik a játékaihoz, vagy hetente teleírja a fényképezője memóriakártyáját, az nem terhelés egy SSD-nek. többszáz terabyte írást kibírnak ezek a cuccok, nem a flashmemória elhasználódásával lesz baj, hanem a vezérlőelektronikával.
    Annak a meghibásodiási valószínűsége saccperkábé ugyanannyi, mint egy HDD elektronikai hibának.
    Torrentezni nem ssd-re kell, ezt aláírom.
    Most az, hogy nekem a 3 éves samu 830 SSD-m kondíciója már leesett 97%-ra, azt könnyű kiszámolni, mikor lesz belőle probléma. Ha az ükunokám olyan hülye, hogy még mindíg az én gépemet használja, hát megérdemli, szívjon vele :D De ha ennek többszörösét írnám ki az SSD-re, akkor is többször csereérett lesz már ez a gép, és kitudja, 10-20-30 év múlva milyen háttértárakat fogunk használni. Valószínűleg petabyte kapacitású, gombostűfej méretű 1 dolláros valamiket. Ha egy 30 évvel ezelőtti informatikusnak azt mondtad volna, hogy körömnyi méretre ráfér 128 giga (microsd) , akkor vagy kiröhög, vagy nem tudja, mi az a giga.

    Végül pedig, ami csak 1 példányban van meg valakinek, és az fontos adat, az olyan, mintha egy példányban sem lenne meg, akármilyen háttértárolóról beszélünk. A DVD karcolódik, a floppylemez megolvad a napon, sőt még a nemzeti levéltárat is elöntheti az árvíz. Backup.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák