Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Mappa #1911 üzenetére

    Ez bonyolult válasz lesz :)

    Tehát,én ipod touch-al kezdtem az érintős készülékek használatát,ott a jb viszonlag egyszerű az 1g-s eszközökön, a személyreszabhatóság is könnyen megoldott hála a cydián belüli programoknak,és az ember nagyon rövid idő alatt kitanul mindent és megfelelően tudja finomhangolni a rendszert,hogy utána már ne kelljen annyit állítgatni.

    Diamondon is ezt szerettem,hogy miután az ember megtalálta a megfelelő romot (winmo6.1et használtam sense felülettel,alapban kb 45megányi szabad ramom volt),utána szintén nagyon hamar finomra lehetett hangolni az egészet,kiforrott programok és beállítási lehetőségek,stb.

    Aztán jött android. Gondoltam szép és jó,mindenki csak jót mond róla. Az én magicem (32b) és a diamond belső tulajdonságokban teljesen megegyezik,egyedül a kapacitív-rezisztív kijelző a különbség,és a kisebb felbontás a magicnél.
    Ezzel szemben,a gyári 1.6os android eléggé lassú,sok helyen szaggatott,és alaphelyzetben (ha mindent megfelelően beállítottam) kaptam tőle kb 40mega szabad ramot,amit ha hagyom pihenni a készüléket,lemegy 20megára,és akárhogy taskillerezek(bezzeg a jó öreg cleanram:D ),nem megy 30fölé,csak újraindítással. Néha lefagy,felesleges programok indulnak alapból,amiket csak külön programmal lehet letiltani. Csomó beállítás el van dugva és nehézkes megoldani. A programkínálat siralmas,divx lejátszás sem a legjobb. Google telefon a google saját oldaláról letöltött mp4eket sehogy sem játssza le.
    Rootolásra elment két teljes napom (bár azért,mert perfect spl-em volt,de akkor is!).

    Az,hogy alap dolgokat nem lehet alapból megoldani,hanem mindenre külön program vagy widget kell,stb..

    Most feltettem a 2.1et,a helyzet kb változatlan. Új rendszer,az ember elvárná,hogy jól menjen,ne akadjon. Mégis van amikor sokat gondolkodik meg ilyenek.

    Meg eleve a google üzletpolitikája,hogy nem egységesen adják ki a frissítéseket,hanem telefononként és nem mindegyiknek.

    Ja,meg lehet,hogy hülyén fog hangzani,de túl "online" a telefon. Rögtön mindent lehúzna netről,csatlakozz ehhez,csatlakozz ahhoz,stb.
    Muszáj,hogy legyen google accountod (oké,van,az nem gond).

    Meg még sok apróság.

    Szóval engem az android nagyon nem győzött meg.
    Mondjuk azért van benne pár olyan dolog,ami jó,azt nem tagadom,de az összkép az,ami nem győzött meg,és sírva rohanok vissza winmo-hoz!:D

    Wp7 meg egyenlőre nekem nem felel meg. Ha tényleg nem lesz benne copy/paste,multitask és saját gyártói felület (sense!:D),akkor nekem nem fog kelleni!

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák