Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Soulfly842

    addikt

    válasz ablack #110 üzenetére

    Én azt az ablakot is le szoktam tiltani :(

    Sorry... De én még az ágyban fekve is inkább kihagyom a tv-s tartalmat, s ki megyek a szobából, vagy más csinálok addig, vagy majd utólag reklám nélkül megnézem.

    Mindenkinek lehet személyes akarata ebben. Munkahelyi gépen, ill. mobil platformon viszont nem blokkolom. Ez tőlem több mint a maximum amit ki lehet hozni belőle... kb. az ablock megjelenése óta használom. Kb 2009-2010 óta, de a privát szférámban én döntöm el, hogy mire szeretnék bambulni mint egy jó zombi.

    Idegtépő, amikor mástól ez hallom, de ez valahol a szabad akarat és elvi kérdés - de itt igaz ez. Annyi felesleges ingerrel bombáznak minket, hogy itthon a saját magánszférámban ragaszkodok a szabad döntés lehetőségéhez, nem költségért - hanem alanyi jogon.

    Akkor én most tolvaj vagyok és buldózerekkel jogalap nélkül rontok a szervereknek? :) És hiába próbálom segíteni a topicot egy-egy olyan témában ami 'szakterület', de akkor is merényletet követek el? Jobban tenném akkor ha névtelenül, regisztráció, s közösségi munka nélkül csak olvasnám a cikkeket? Lényegi tartalmat szolgáltató (egy a hétköznapok szórakozását nyújtó szolg, egy spotify, évente egy-egy sportjáték, stb) dolgokért fizetek, de a szabad akartaom ellenére rám kényszerített dolgok elkerüléséért nem.

    Lehetek antihős, kaphatok pofonokat, de ez a világrend. Elismerem a munkátokat, hogy Mo-n egyedülállóak vagyok, de mindezek kontextusában a saját piacotokat teremtitek meg a 687 E regisztrált taggal és azzal a nagyszámú névleges 'előfizetői táborral', aki regisztráció nélkül is titeket olvas.

    Én nem fogok sopánkodni viszont, ha eltűnik egy menü.. megnézem a blokkolt elemeket az oldalon és újratervezem.

    [ Szerkesztve ]

  • Soulfly842

    addikt

    válasz MaCS_70 #294 üzenetére

    "Erre ugyan nem jó analógia a lopás, mert jogszabályt ugye nem sért az ilyen. Az viszont szerintem már megáll, hogy olyan ez, mint amikor valaki a becsületkasszás helyekről hozza el az árut fizetés nélkül, vagy az ingyen kitett dolgokból spájzol be.
    A szomszéd néni amíg élt, rendszeresen kitett egy csomó gyümölcsöt a kapu elé egy kis táblával, hogy biztosan milyen jól esik egy alma az arra tekerő biciklistáknak. Aztán egy szép napon arról beszélget mellettem büszkén két jól szituált figura, hogy nem veszik a gyümölcsöt a családnak, hanem a szomszéd néniét nyúlják le."

    Munkámból adódóan én például nagyon sok embernek ajánlottam már, aki hezitált több telefon között, s nem tudott dönteni majd elindult haza (vannak ilyen sales nyelven Sárgák :D), hogy nyugodtan olvassa el a mobilarena oldalán a teszteket, azok korrektebbek és teljes körűbben kitérnek mindenre... Utána meghozhatja a legjobb döntést, majd még a tapasztalatokról is olvashat...

    Akkora te kontextusodban én lehet elvettem egy-egy almát, de - mivel már nem egy- két embernek ajánlottam ezt - jóval többet hozzá is tettem. Sőt, amit hozzátettem a nénike almájával el is vittem jó áron értékesítettem és oda is adtam a nénikének, hogy neki öreg napjaira ezzel ne kelljen bajlódnia. De ettől függetlenül a kontextusban csak egy tolvaj lehetek. Értem. Tehát tolvajnak minősítesz, de értelmi javakat tolvajlok. Ahaaa...

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák