Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jedis

    senior tag

    válasz PuMbA #77 üzenetére

    +1

    Én rengeteg APU-s(FM2+) gépet dobtam össze az elmúlt pár évben 60-70EFt-tól ( A4-4000+4GB DDR3+500GB HD ) 100-110EFt-ig ( A10-7850 + 8GB DDR3+ 128/256GB SSD ), és köszönik szépen jól vannak, egyik gazdája sem panaszkodott. A nagyobbakkal már be lehetett próbálkozni a komolyabb játékoknál is, persze némi kompromisszummal, de akiknek ezeket összeraktam, nem FPS huszár volt egyik sem. :D

    Ha a későbbi tovább fejleszthetőségről van szó, akkor ha a DX12 tényleg hatékonyan fogja támogatni a multi GPU-t, és az IGP erejét is be lehet majd vetni a dVGA mellett, és tényleg ki fogja használni minden játék a 4 szálat, nem biztos hogy ezek a 4"magos" 100 ezres masinák olyan gyorsan elavulnak, ha az ember bele pattint később egy RX460-ast, vagy netán 560-ast. :K :D

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz PuMbA #77 üzenetére

    Itt sokan még S775-ös procikat ajánlgatnak, az alapján a mostani Intelek még bőven jók kell, hogy legyenek, pláne, hogy a DX12-vel elvileg a GPU erő kerül előtérbe.

    (#78) kolopele: Az én igényem sem csökkent, csak kielégült. ;) Amire régen ámultam, azt ma már kommerszebb videojáték motorokban is megcsinálják alacsony hardverigénnyel. Kicsit az a bajom a videojáték grafikával, mint az akciófilmekkel: tudom, hogy minden évben még szebb és még látványosabb effekteket tudnak majd varázsolni, és akkor hirtelen kijön egy Tarantino film 0 CGI-vel valami ősi analóg technikával forgatva és mindenféle cicoma nélkül csak jobb.

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #77 üzenetére

    Van ami megy vele és van amire ugyanúgy kevés ahogy a Pentium is.
    Viszont a többség ami használható (régi játékok) inkább a gyorsabb, de kevesebb magot szereti. Szóval a végső összesítőben mégsem olyan jó pl egy Athlon.
    Nézőpont kérdése. Ha az a cél, hogy minden elinduljon akkor kevés a 2 mag, ha értelmes játék és amihez úgyis kevés arról lemond az ember akkor jobb az Intel.

    TR: Nyilván játszható, de nem nyer itt sem a 4 mag. Hiába lett levonva jelen tesztből ez a következtetés.

    Sajnos min fps nincs, de az átlag is sejteti, hogy 4 magos hengerlés nincs. Ami meglepett, hogy GTA-ban sem.
    [link]

    Egyébként én nem azt mondtam, hogy használhatatlan az AMD, épp fordítva szokott lenni, a 2 magot nem tartják semmire. Most is ez hangzott el, viszont ha tényszerűen nézzük akkor mégis jobb átlagban. Ennyi a lényeg.

Új hozzászólás Aktív témák