Hirdetés

2012. május 29., kedd

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Pont a Sharp, meg a Toshiba? Toshiba gépet már láttam, Sharpot még nem. Csak tájékozatlan vagyok?

"You are here for a good time... not a long time" /Colin McRae/

(#2) L3zl13 válasza simonzé (#1) üzenetére


L3zl13
(PH! nagyúr)

Ebben a hírben sem digikameráról beszélnek, hanem CCD-ről.

Szerintem biztosan van Sharp digikamera is, de a lényeg hogy más gyártók kameráiba azért még gyárthatnak CCD-t. Szerintem legtöbb digikameráiról ismert cég nem saját maga gyártja a CCD-ket.

Ha másba nem akkor a telefonjaikban láthatsz kamerát. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#3) pilóta


pilóta
(PH! kedvence)

Nem értem miért a méretcsökkentésre mennek rá a CCD-nél? Éppen az lenne a jó, ha megnövelnék a méretét. Kevesebb zaj, szebb kép stb...

Na meg az optikák is közelíthetnének a hagyományos filmeshez.

[Szerkesztve]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) sirály12 válasza pilóta (#3) üzenetére


sirály12
(őstag)

De valamit nagyobra építeni könnyű, kissebbre viszont kihívás. :DDD

Én? Én szárnyalnék, de nem hagyják. Opel Calibra forever!

(#5) Male válasza pilóta (#3) üzenetére


Male
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Azért a méretcsökkentés, mert olcsóbb gyártani egy kisebb CCD-t, mint egy nagyobbat (a nagyobb felbontás meg kell, hogy ne 5 MPixel legyen ráírva, hanem 6MPixel, persze értelme nem sok van, kivéve a profi gépeket, de azok meg ált. nagyobb CCD-t használnak -> Marketing miatt kell a több pixel, viszont olcsón is kell gyártani, hogy nagy legyen a haszon). Amúgy valószínüleg kevesebbet is fogyaszt, mint egy nagyobb CCD, de nem hinném, hogy ezért fejlesztenek ebbe az irányba.

\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! - www.ameliemauresmo.hu //////////////// Videókazetták digitalizálása Xvid és DVD-Video formátumba olcsón, jó minőségben! Ha érdekel dobj privit!

(#6) morzsol


morzsol
(senior tag)

Sztem itt nem vmi alapkutatási forradalomra kell gondolni, csupán arra, hogy a gépgyártók ''szinte semmi'' változtatás árán nagyobb felbontású gépeket gyárthatnak, amibe TŐLÜK (is) vehetik az érzékelőt. Átírják kicsit a szoftvert és kész. Új gép, uolyan, mint az előző, de az van ráírva, hogy 6 Mp.

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#7) Zsiba válasza pilóta (#3) üzenetére


Zsiba
(senior tag)

A méretcsökkentés ma a divat. A haverom is olyan digitgépet akar, ami elfér az inge felsőzsebében. A többi dolog annyira nem is érdekli... A lényeg a méret. Én ugyan nem értem meg, de hát ez van.

''One Ring to rule them all...''

(#8) atus


atus
(őstag)

Na ezt a hírt nagyon nem értem. Elsőre azon rettentem el, hogy a CMOS érzékelők rosszabb minőségűek a CCD-nél. Álmatlan éjszakáimon a Canon 11 (1Ds) és 6 (10D/300D) megapixeles CMOS érzékelői lebegnek lelki szemeim előtt. De most csalódtam a Canonban, úgy látszik lúzer, és hozzá még nem jutott el a hír, hogy a CCD jobb.
Persze az 1280×1024 egész más kvalitású CMOS-t sejtet, meg egyébként is 1,3 MP manapság már csak telefonokban és PDA-kban sikk. Esetleg még kémtollakban.
A CCD-k pixeleinek méretcsökkentése tényleg nagy ballépés a gyártók részéről. Szívesen megnéznék egyszer egy cserélhető obis, Leica képkocka méretű, 6 MP-s CCD vel szerelt gépet. Mondjuk egy 10D ellenében. Annak lehet, hogy lenne értelme.
De ezek az ''újdonságok'' nem nyújtanak semmilyen minőségi javulást. Sőt...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#9) morzsol


morzsol
(senior tag)

A Nikon újfent egy bizonyos J-FET érzékelőt használ, ami ''gyors'' és meglehetősen zajtalan, a D2H-ba ilyet építettek. (Csak hogy ne 2 esélyes legyen a helyzet.)
Ez csak egy 4 MP-s gép, főleg (sport)újságíróknak, A/5-ben 300dpi-s képekhez jó kb., viszon 8 kép/s sebességgel exponál egymás után 40-et (4MP-ben!).
Ha ennek nagyfelbontású változata megjelenik, és negyed ekkora sebességgel fogja csak kipréselni magából a 16MP-s képeket... nem fogok panaszkodni a sebességére! :)
(Sajnos tudtommal nem ígértek ilyet, ... pontosabban nem tudom milyet ígértek, de ''mindíg'' párban adják ki a profi digi gépeiket: Egyet a sprintereknek, egyet a részletek szerelmeseinek.)

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#10) morzsol


morzsol
(senior tag)

Ez mintha a CCD-k pixelméretéről szólna:

[L]http://www.kodak.com/global/plugins/acrobat/en/digital/ccd/papersArticles/interlineLargePixels.pdf[/L]


[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.