Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz X-COM #21 üzenetére

    a felhasználó lehet hogy jól jár, lehet hogy nem, nem érdekes, mert ha kötelezik az ms-t az efféle praktikák mellőzésére, az nem a felhasználók miatt lesz szerintem, hanem a verseny miatt. arra gondolok, hogy eléggé böki ugye az eu (meg mások) csőrét, hogy az ie alapból felmászik a winre. ezt megspékelve azzal, hogy a windows update (ismétlem, windows update, nem ie update) fel akarja tenni az ie újabb verzióját, no ezt értelmezhetik az egyik területen fennálló előny (oprendszerek) versenyellenes kihasználásának. nem mondom, hogy ez az, nem kell nekem esni, pusztán arra próbálok rámutatni, hogy versenyszempontból éppen meg lehet próbálni (talán nem is sikertelenül) belekötni a dologba.

    olyasmi ez, mintha a firefox lenne a népszerűbb böngésző és egyszercsak elkezdenék, hogy az ff mellé felteszik a thunderbird-öt is, illetve az ff frissítésekor fel akarják tenni a thunderbird legfrisebb verzióját is. érdekes helyzet lenne

  • luciferc

    őstag

    válasz VladimirR #25 üzenetére

    hát igen, pont ez egy jó kérdés, hogy része-e a calc .exe a windows-nak, mint operációs rendszernek, vagy pusztán az ms által adott plusz program. ha már feltetted a kérdést, akkor szerintem ne legyen calc update és ne legyen sndvol update, hanem legyen windows update az oprenccernek, meg legyen ms programs update a többinek. úgy, ahogy van külön office update is. tehát a versenyfelügyelet nyugodtan mondhatja azt, hogy ok, hogy feltelepítik a calc-ot, de talán nem kellene a windows frissítések között ajánlgatni az új szebb, biztonságosabb, pontosabb calc-ot.

    hogy platformot hasonlítok máshoz? hát kérdés, hogy az ie része-e a platformnak. nem vagyok róla meggyőződve... nem hiszem, hogy az ie-nek kevésbé kell függetlennek lennie a windowstól, mint az ff-nek.

  • luciferc

    őstag

    válasz VladimirR #35 üzenetére

    én pusztán arra akartam rávilágítani, hogy nem feltétlenül lennék meglepve, ha az eu versenyügyi intézményeinek nem tetszene a windows update-en keresztüli ie7 terjesztés. egy szóval sem mondtam, hogy ezzel egyetértek-e vagy sem, pusztán a nagy hurráoptimizmus (milyen fasza az új biztonságos ie7) mellett szerettem volna az ördög ügyvédjét játszani.

    de akkor most ki dontse el, hogy mi resze a platform-nak?

    lehet, hogy a versenyfelügyelet veszi magának a bátorságot... lehet, hogy nem.

Új hozzászólás Aktív témák