Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Power

    senior tag

    válasz perla #292 üzenetére

    ''Bocs, felreertettel. ''Helyesen 'nem x86''' alatt azt ertettem, hogy amikor eddig arra hivatkoztam, hogy a risc mennyivel jobb, stb., az azt jelentette, hogy a 'nem x86' mennyivel jobb.
    Nem hiszem, sokkal jobb lenne. Eddig egyetlen jo erv nem volt a mellett, hogy az x86 miert lenne az abszolut sebessegkiraly irany (nem is az). Persze, az Intel meg az AMD mernokei fasza csavok, es mara nagyon kiraly procikat hoztak ossze. (Nagyon sok penzert, amin sokkal gyorsabb nem x86-os procit lehetett volna fejleszteni). Igen, a kompatibilitas a legnagyobb ertek, ezert is mehet a sebesseg rovasara.''

    Jelenleg a SPECint2K szerint a P4EE a leggyorsabb.
    Figyelj sem az IBM-nél, a HP-nél, sem a SUN-nál sem hülyegyerekek tervezik a processzorokat. Nekik sem nagyon sikerült, ráadásul az utóbbi kettő még dual core-ral is nehezen hozza a P4 sebességét.
    Nem hiszem, hogy akármilyen risc architechtúrával gyorsabb lehetne.
    Ennek elvi okai vannak és nem technikai.
    Az 1 threades IPC-nek elvi korlátait nem lehet átlépni a mai risc/x86-tal, a vliw/epic-kel igen, de ott meg a fordító írása bitang nehéz.

    ''Igen, Itanium teljesen mas megkozelites. Miert csinaltak igy, es miert nem x86 az is?''

    A 80-as évek elején megjelent risc és superskalár ez a 90-es évek elején már látszottak a korlátai ezért fordultak a vliw felé. Most pedig a 2000-es évek elején ugyanez lesz a CMP. Aztán megint jön vmi.

    ''Mert megprobaltak valami gyorsat csinalni, es ugy gondoltak (ahogy en is, de te nem), hogy azt nem x86 alapon lehet megcsinalni.''

    Pontosan, de ebből a szempontból az x86-ra ugyanígy igaz, mint a risc-re.
    Én csak azt vitattom, hogy gyorsabb RISC magot lehet építeni, mint x86-ot. Lehet nagyon egyszerű RISC magot építeni, de a mai RISC-ek már egyáltalán nem azok.



    Power

Aktív témák