Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz ednet #34 üzenetére

    Hehe, némi rálátásom van az IBM egy másik szakágára, a pénzügyi területre.
    Érdekes módon ott is az volt a helyzet, hogy rengeteg embert kerestek, özönlött is a sok juppi, firssen végzett, világmegváltó közgazdász.
    De hát nekik friss diplomásként, az égvilágon semmihez nem értőként világot kell váltaniuk, nekik miazhogy valaki dirigál, meg tucatmunkát kell végezni? Mennek is el szép sorjában, hiszen jelenleg diplomás közgazdászból alig lehet valakit találni a munkaerő-piacon. A cég pedig ott őrjöng, hogy nem éri meg nekik drága pénzen oktatni, mert a több százezer forintba kerülő oktatás után is elhúz a fiatal juppik egy része máshová.

    Mindegy, off, nem szándékszom vitát nyitni, lehet, hogy itt más a helyzet, de ott és akkor ez volt.

    Mod: bocs, a pontosítás végett: kb. 99%-uk húz el, mert pályakezdőként nem bírják elviselni, hogy egy KÖZGAZDÁSZNAK nem nettó 300.000 forint a bére, és nem egyből főnöki állásba kerülnek. A maradékkal meg boldoguljon a cég, ahogy tud...

    Sipi

    [Szerkesztve]

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Goose-T

    veterán

    válasz ednet #34 üzenetére

    Lehet, hogy te így látod a dolgokat, de csak azért, mert nincs máshonnan tapasztalatod. Nekem 3 és fél éve, technikusként volt 130 bruttó a kezdő fizetésem, diploma és mindennemű képesítés nélkül egy vidéki, nem kifejezetten jól fizető multicégnél. A második év végére ez több, mint a kétszeresére nőtt, amikor eljöttem onnan (munkakört váltottam és utána meglett hozzá a diplomám is). Azóta egy olyan cégnél vagyok, ahová szintén vesznek fel frissdiplomásokat, akiknek esze ágában sincs, hogy elmenjenek a cégtől, sőt. Lehet, hogy mégsem csak a dolgozó emberekben van a hiba? Lehet, hogy több erőfeszítés kellene az IBM részéről, hogy megtartsa a munkaerőt? Ebből a szemszögből is megvizsgálhatnád a dolgot, ahelyett, hogy leszólsz mindenkit, aki elégedetlenkedik.

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Új hozzászólás Aktív témák