Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz #71562240 #82 üzenetére

    A neten a forumokon kivul van am mas is :)

    > multimédián

    ;)

    while (!sleep) sheep++;

  • #22145024

    törölt tag

    válasz #71562240 #82 üzenetére

    A "netes" dologban, mint infórmációszerzési forrásban végső soron igazad van. De ugynakkor egy átlagos érdeklődő ritkán fog elmenni személyes hallgatózásra, mert nem akarja magát kiszolgáltatni, egy a legtöbb esetben belterjes csoportocskának, ahol ő eleve kissebségben van/lesz a véleményével, akármennyire helytálló is az adott témában.
    Na ez most jó lebunkózós lett, pedig nem ez a szándékom. :D
    Igazából egy ilyen cikkre való felbujtással is az az intencióm, hogy a "mozgalom" saját maga tisztítsa ki a sorai közül a makkoscipős retardáltakat, ugyanis amíg ezek nem szorulnak perifériára a vajákos marhaságaikkal együtt, addig a másik oldal debiljei is minden alkalmat meg fognak ragadni, hogy belerugjanak egyet a zenehallgatást nemcsak szeretők, de arra áldozni is hajlandók/képesek egyre népesebb táborába. És ennél a pontnál visszaértünk a kályhához, vagyis oda, ahol jelenleg ez a topik is tart.
    Sz'al, ha összehoznátok egy cikksorozatot -akár úgy is, hogy kopi-pészt formájában, forrásmegjelöléssel és esetleges kapcsolódó magyarázatok közbeszúrásával tálalnátok az egész témakört átfogóan- az sokat lendítene a dolgon.

  • azbest

    félisten

    válasz #71562240 #82 üzenetére

    Szimplán arról van szó, hogy megfelelő ismeretek hiányában, félinformációkkal és tévképzetekkel nem lehet szakmai vitát folytatni. Ez nem csak a te kommentjeidre igaz, hanem mindkét oldalról elhangzott pár szakmailag téves vélemény különböző emberektől.

    Banbanő-ről amit tudok, az alapján egy régi vágású mérnök, akinek még elektronikát is kellett tanulnia a szakmájának elsajátításakor. Szóval elektronikai téren valószínűleg sokkal pontosabb képe van ezekről a dolgokról, mint neked.

    Magam részéről nekem szakmai szempontból elég felületes az elektronikai ismeretem, csak néhány könyvet olvastam el jó pár évvel ezelőtt. Emellett viszont informatikai oldalról vannak ismereteim a digitális eszközök működéséről. Szóval az ismereteimmel kb azt ki tudom szűrni, amikor alapvető dolgokban téves állítások hangzanak el (pl digitális átvitellel működésével kapcsolatban).

    A Dunning–Kruger jelenség remekül látszik a kommentekben is: Banbanő a magasabb szintű ismereteivel nem mondja, hogy 100%-ig hibátlan a digitális átvitel, mivel tudja, hogy milyen problémák jelentkezhetnek. Erre persze a kevésbé szakmai hozzászólók rávághatják, hogy na ugye hogy nem jó a digitális átvitel. Pedig valójában lehet egy a több milliárdhoz az esélye a hibázásnak, de egy mérnök erre akkor sem mondhatja, hogy 100% hibátlan. Csak tudatlanság mellett lehet bármiről teljes bizonyossággal nyilatkozni, mert minél több ismerettel rendelkezel, annál jobban látod, hogy mennyi mindent nem tudsz még.

    A hit és a tudomány vitája pedig definíció szerint értelmetlen.

    Szerintem bárki mondhat szubjektív véleményt, hogy szerinte mi szól jobban, de kár szakmai alapot hinni mögé, ha azzal nem rendelkezünk. :)

    Szerk:
    és még a fülünk sem egyforma :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák