Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #22145024

    törölt tag

    válasz #71562240 #107 üzenetére

    Most tényleg nem kötekedésből, mert nagyon komálom a jól szóló cuccokat, DE:
    felteszek egy olyan kérdést, amire -véleményem szerint- lehet adekvát választ adni. Akár egy tanulmány, akár egy cikk linkjének formájában, akár egy pdf. Erre jössz a már jól bevált, semmitmondó tereléssel, hogy "ajánlom...blablabla", ami lehet hogy nagy általánosságban lefedi a kérdést, de legtöbbször nem, illetve pontosan magára a kérdésre nem ad kielégítő választ, csak jól körülírja azt. Ez most vagy azért van, mert te sem tudod, ... vagy nem tudom. (tényleg nem szívózásból írom!)
    Majd nyakonöntöd a " ha hagyod" szósszal. Ez innéttől kezdve meg egyfajta térítés. De nekem semmi intencióm nincs betérni a hifi-egyházba. Pusztán csak érdekel fizikailag, hogy mi mitől van úgy ahogy van -és mivel zenéről van szó- nyilván "lelki" szempontból sem mindegy, hogy kukás cuccon, vagy egy elfogadható eszközön történik a meghallgatás.
    De az ilyen szeánszosdi engem taszít. És ne érts félre, nem gondolnám, hogy mindent képesek vagyunk a jelen tudásunk korlátoltsága miatt a fizikai törvények alapján megmagyarázni, hogy az adott cucc miért szól jobban, mint egy másik. Az is lehet, hogy az elkövetlkezendő 100 év is kevés lesz hozzá. 50 évvel ezelőtt a mérnökök álmodni sem mertek volna olyan mérőeszközparkról, ami ma egy átlagos kocsi áráért megvehető. De legalább nem kentek snake-oilt arra, amiről nem tudták, hogy miért van úgy. Ezt meghagyták a marketingnek :D
    Szóval bármennyire is sajnálom, de szerintem itt most a hifi oldal vesztésre áll... :N

Új hozzászólás Aktív témák