Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz 7Sony7 #3905 üzenetére

    "Megtennéd azért, hogy megézed, mit ír a progi, amivel én néztem?"
    -320mA volt a legmagasabb töltési érték. (Az USB-s mérő közben 440mA-t mutatott)
    Ha a kezemben telóval világító kijelzővel néztem, akkor -144 ... -297mA volt. (Ki-be kapcsolgattam a GPS-t, wifit és a bt-t, valamint levettem a kijelző fényességét. Ezektől függően változott az érték.)

    "Amúgy neked a gyári töltö mennyi idő alatt tölti fel?"
    Szerintem nem gyári töltőt kaptam hozzá, hanem egy EU plugos Flextronics adaptert. A mérete miatt nem bízom benne, ezért soha nem használtam. Próbaképpen rádugtam az USB-s mérőn keresztül, és ugyanúgy 440mA áramot küldött a teló felé, mint a 2A-es adapterem. Ebből azt a következtetést vonom le, hogy nem lenne különbség a töltési időben sem.

    (#3904) Keeperv85:
    "Tehát a töltőáram az akku belső ellenállásától változik, de szoftveresen ezt csak vissza korlátozni lehet, növelni nem."
    A LiPO cella belső ellenállása 2-6 miliohm, a kapocsfesz pedig 3,6-4,1 V között változik. Az 5V-ról akár 600A-rel is meg lehetne küldeni, tehát mindenképpen korlátozni kell. Ha a firmware másik telefonból származik, aminek nagyobb kapacitású az akksija, akkor elképzelhető, hogy nagyobb árammal töltődik az akku.

    "Ez pedig Li-Ion cellák jellemzőinek egyike. Telítődéskor növekszik a belső ellenállásuk."
    Egyik pillanatról a másikra 600mA-ről 150mA-re csökken az áramfelvétel? (Huawei)
    Ha csak a belső ellenállás szabályozná, nem így változna.

    [ Szerkesztve ]

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák