Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pzoley

    őstag

    válasz radicspeter1 #24108 üzenetére

    Tudom, hogy nagy CB fan vagy, ott már "túl vagy univerzumon" is, de sajnos nincs igazad, főleg nem abban, hogy "a végletekig optimalizálták" a kernelt. Ez tisztán "szakmai" alapon mondom, mert soha nem tettem fel, és nem is fogom!
    1. A blue_active, 2 olyan kernel interaktive governor-jából lett összedobva, amelyek nem is kompatibilisek egymással /Google - CM/
    2. A saját boost-ot kiadásonként hol beteszik, hol kiveszik. / Ha nem is érted, hogy mi mit csinál, azért a github-ra ha kimész, és belenézel a commit-okba, az utóbbi időkbe szinte csak ezt látni, add, remove :) /
    3. Hetek óta nem tudják megcsinálni rendesen, hogy a screen off-ból 1 maggal lag mentesen feltudjon ébredni. Az utolsó verzióban is még mindig 2 mag a max. screen off-ban :)
    4. A többi kernelhez igazodva, levették a I2C busz sebességét a harmadára, a fogyasztás csökkentése végett, ami így lehet hogy kevesebbet fogyasztana, ha arra nem gondoltak volna, hogy így viszont a kommunikáció 3x annyi ideig tart, és ráadásul ezen a buszon keresztül kommunikál a touchscreen-nel is !
    5. Összeraktak egy elég rossz párosítást, mert egy nem tökéletes governor mellé beraktak egy általam is már a kezdetektől használt fiops scheduler-t, ami kimondottan flash-re lett írva.
    De nem írok már több problémát,mert nem biztos, hogy "érthető nyelven írom".
    Azt nem tudom, hogy a saját governor-ukat mikor rakták bele, de hogy azóta nem lehet tökéletes az tuti.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák