Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #98593280

    törölt tag

    Üdv. Nekem ha jól emléxem 2 éve jött az életembe a derékfájás. Nálam a sok ülés, kevés mozgás, rossz testtartás, stressz, stb okozta. Annyira fájt 3 napig, hogy nem bírtam aludni esténként, max fél-1 órát. 3.napra már teljesen kész voltam. Akkor, mivel jobban hiszek a természettudománynak, mint a szikének, én egy csontkovácsot kerestem meg. Segített. Legalábbis a tarkómba sugárzó fájdalom, amitől nem tudtam aludni, az megszűnt.

    Ezek után találtam egy másik nagyon szimpatikus csontkovács / gyógymasszőrt, akihez több hónapig rendszeresen hetente 1x 2x jártam kezelésre. Ezenkívül vásároltam 2 db magasságomhoz méretezett ülőlabdát, a cégnél minden nap azon ülök, néha itthon is. Eleinte fárasztó volt több óra után, de pár hét alatt teljesen a mindennapi életem részévé vált. (Létezik ebből lapos egyszerűbb kivitel is, azt is próbáltam, kellemes:) )Ezenkívül igyexem rendszeresen ügyelni a tartásomra (kihúzom magam...) Gyakorta végzek gerinc speciális tornagyakorlatokat (ezt mostanában ellustizom már:) Gyakorta hetente tavasztöl őszig napi 7 km-ert gyaloglom. Rendszeresen másfél éve vasárnaponként úszom (nyújtja a gerincet, a labdához hasonlóan erősíti a hátizmokat) Igyexem sok zöldéséget gyümölcsöt enni. Sokáog sok tejet ittam, naponta fél liter, erősíti a csontokat. Kálcium pezsi tablettát is szoktam inni, sőt, van egy receptre kapható Gool nevezetű cápauszony tartalmú porcerősítő, azt is szoktam szedni.

    A műtétről az a véleményem, hogy nem más, minthogy kikaparják 2 csont közül a porcot. Ezután mivel ott nem lesz semmi, sokkal nagyobb igénybevételnek lesz kitéve a gerinc azon része. Kvázi jelentősen megnövekszik az esélye annak, hogy a szomszédos csigolyák között új gerincsérv alakul ki. Én mindenkinek azt tanácsolom, mindent próbáljon meg, de a műtét a legeslegesleges legutolsó legyen a listán. Pl. van több csontkovács doki pesten, aki még a kitüremkedő gerincsérvet is meggyógyította.

    A hanyattágyról meg még nem is beszéltem, vannak konditermek ahol van, érdemes kipróbálni!

Új hozzászólás Aktív témák