Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41079296

    törölt tag

    válasz Stieve #2105 üzenetére

    Szia!
    Én is visszaestem a műtét után és nagyon hajlamos vagyok túledzeni. A rehabot egyfajta edzőtábornak tekintettem. A napi egy órás gyógytornát végigcsináltam délután még egyszer, plusz egy órás séta a kertben, és este lábsúlyokkal másztam a lépcsőházat. Két hete miután vissza kellet mennem dolgozni olyan fájdalmaim lettek megint mint ami csak a műtét előtt volt. Az biztos hogy a megterhelések között nagyon fontos a fekvés, de nekem pl. a fekvés is fájdalmas ha sok. Reggel mikor felkelek vagy éjjel kimegyek a wc-re az fáj mindig. Aztán egy kevés séta vagy mozgás után enyhül, vagy akár megszűnik. De enyhít az is ha megtámasztott derékkal ülök egy keveset. Amikor egyszer a gyógytorna közben úgy belenyílalt a fájdalom hogy mozdulni sem bírtam, a tornász a hátamra fektetett. Egyenként felhúzta a lábaim, behajlítva a hasamhoz és ránehezedett. Azonnal megszűnt. Ez bejön úgy is ha magamra húzom a lábam az ágyban és pár percig tartom, leengednem aztán megint. Ha annyira fáj hogy nem megy egyszerre akkor váltva. Folyamatosan keresem a poziciót, változtatok mindenen. Ha csak pár percre enyhül akkor addíg és folyt. köv. Összeségében azért mondhatom hogy javul a helyzet csak piszok lassan. Én fájdalomra Sirdaludot szedek, izomlazítással együtt Apranax.
    Kitartás.

Új hozzászólás Aktív témák