Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • secretgarden

    aktív tag

    Olyan kis laptopot keszithente / arulhatna mar valaki, ami a legolcsobb beleposzint es az ultrabookok koze van pozicionalva. Peldaul a 11.6"-es es e kornyeki meretben vannak az (A) Celeron/Atom + 2GB RAM + 32GB eMMC gepek 60-100eFt kozott, aztan a kovetkezo lepcso meg a (B) Core M/I3/I5/I7 + 8GB RAM + 120-240GB SSD + nagyfelbontasu erintokijelzo 200-500eFt kozott. Nekem (A) kicsit keves, (B) meg boven tul sok, nem hasznalom ki. Nekem az idealis egy igyen kis laptop lenne:
    11.6"-12.5" kijelzo 1366x768 vagy 1600x900 felbontassal, nem kell 360 fokban hajthatonak es nem kell erintosnek lennie
    Negymagos Pentium N3700 vagy N3710 proci, passziv hutessel
    4GB RAM
    60-64GB eMMC vagy SSD
    Legalabb 1 USB 3.0 plusz legalabb meg egy USB 2.0/3.0 port
    Legalabb 96% meretu billentyuzet
    SD vagy micros SD kartyaolvaso ami elboldogul 32GB-nal nagyobb kartyakkal is (akar 128-asokkal is)
    Normalis touchpad
    Windows 10 Home
    Akku birjon tenylegesen legalabb 5 orat (es nem art, ha cserelheto)
    ... es ne keruljon tobbe 130000 forintnal. Ennyi. Ez szerintem siman kihozhato lenne ennyibol, vagy meg kevesebbol is. De ilyent egyetlen egy darabot se talalatam, pedig vagy fel eve minden par hetben vegignezem a kinalatot, vagy a Pentiumot, vagy az extra 2GB memoriat, vagy az extra 32GB hattertarat (vagy ezek barmilyen kombinaciojat) kisporoljak beloluk, mindbol. Vagy minden okes lenne, de belepakolnak egy 500GB-os HDD-t (szerintem ma mar nagy gáz laptopba HDD-t pakolni, lassu, zajos, eszi az akkut, erzekeny az razkodasra stb. es a legtobb usernek 60GB is boven eleg, 120 meg vegkepp). Touchpadbol pedig neha meg az ultrabookokba is borzaszto erzeketlen/osszevissza mukodot tesznek (mig sokszor meg olcso gepekben is egesz kivalokkal lehet talalkozni).

Új hozzászólás Aktív témák