Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dezsike

    tag

    Nagyon sok olyan program van ami nem megy Win 7 alatt. A cégünknél is úgy kellett ráerőszakolni egy ezer éves telefonprogramot, mert a partnerünknek erre van licensze, nem akarja több száz euróért megvenni az új verziót (és ebből a szempontból meg is értem, kipróbáltuk az új verzió demóját, nem tud többet, csak csillivilli felületet kapott az egyszerű helyett és megy rendesen Win 7 alatt). Először azt mondták, hogy tegyünk fel a gépekre XP-t, mire mondtam neki, hogy akkor szerezzen hozzá licenszet - egyből jött a hallgatás (ez kb 3 hónappal a támogatás lejárta előtt volt). Végül ráerőszakoltam Win 7-re, de szép mutatvány volt. Szerencsére nálunk ez a helyzet nem áll fent, mert viszonylag friss minden, de rengeteg helyen van olyan célhardver, ami hibátlanul működik, a feladatát ellátja, de egyszerűen nem írnak hozzá új rendszerekre drivert. Ezt is meg lehet oldani virtualizációval, de ahhoz vas is kell, márpedig a régi vasat se érdemes kidobni, ha a feladatát ellátja. Egyszerűen le kell húzni a netről, vagy ha kell a hálózati kapcsolat olyan alhálózatra kötni amin nem éri el a netet, de a belső erőforrásokat igen - csak meg kell értetni a dolgozókkal, hogy az a vas nem azért van ott, hogy a munka mellett facebookozz, vagy flash játékokat játsz. Erre egy jó példa a Kelenföldi Pályaudvar Volánbusz végállomása. Ott egy XP-s gép hajtja (vagy hajtotta pár éve) az utastájékoztató rendszert, ami szintén elavult már, de amíg ellátja a feladatát (márpedig ellátja, tegnap is láttam, hogy mikor indul a busz) nem érdemes kidobni. Pár éve többször lehetett hallani a hangszórókból az XP-s rendszerhangokat, többek között az IE klikkelő hangját, de hallani lehetett (vélhetően) játék hangját is. Máskor meg egyszerűen néma volt a hangszóró, az utastájékoztató hangja se szólt (gondolom kihúzták, hogy ne szóljon a játék). Éjszakára pedig egyszerűen kikapcsolták a gépet, így a táblák nem frissültek, beragadt rajtuk az utolsó állapot, ami ha épp akkor történt, amikor villogott a "mindjárt indul a busz" jelzés, igen zavaró volt. Gondolom azóta a fejesekhez eljutott ezekből valami, mert se nem hallani furcsa hangokat (az utastájékoztatóét viszont igen), se a tábla nem fagy le.

Új hozzászólás Aktív témák