Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zanik

    addikt

    válasz Gergosz2 #1 üzenetére

    Másoknak meg van. Ezért nem kell lenézni őket, egész egyszerűen van egy olyan filmszerető réteg, akik szeretik jogtiszta, fizikai formátumban birtokolni kedvenc filmjeiket. Ők vették anno a VHS-eket, DVD-ket, BD-ket, meg lehet ők fogják megvenni (bár ez egyáltalán nem biztos) az UHD BD-ket is.

    Amúgy arról sem szabad elfeledkezni, hogy bizony a sok "kikőcsönzöm a zinternetről" mentalitású ember nem nagyon tudna BDRip-eket nézni ingyé, ha nem adnának ki filmeket Blu-ray lemezeken!

    Nekem is van egy kisebb DVD és BD gyűjteményem.
    És bár alapvetően nem ragaszkodnék a fizikai formátumhoz (pláne nem az optikai adathordozóhoz), de van egy olyan probléma, hogy jelenleg még nem elérhető olyan online streaming szolgáltatás, ahol ugyanolyan vagy jobb minőségben (1080p, DTS-HD hang) elérhetőek a filmek, mint mondjuk egy blu-ray kiadványon!

    Mivel a holografikus adathordozók (köztük a számomra igen szimpatikus HVC) nem nagyon akarnak "kifejlesztődni", ezért amíg a lehető legjobb minőségben a filmek csak BD-n, illetve most már UHD BD-n lesznek elérhetőek, kénytelen leszek ezeken a formátumokon beszerezni a kedvenc filmjeim.

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz proradeon #9 üzenetére

    És filmeket hogy vásárolod a HDD-re? Megveszed iTunes-on és letöltöd? Vagy nem töltesz le? Esetleg Netflix előfizető vagy? HBO Go? Esetleg más VOD szolgáltatás? Vagy egyáltalán nem nézel filmeket? :B

    "valamilyen más formátumban mindenképp kiadnák"

    Igen, de ehhez az kell, hogy azt a formátumot az olyan idióták mint én megvegyék! Ha nem lenne rá kereslet, akkor nem adnák ki. Kvázi az ingyé filmezőknek a jogtiszta kiadványokat vásárlók biztosítják az alapanyagot.

    proci985: Nagyon gondolkodom a Netflix előfizetésen. Egyelőre viszont keveslem a magyarországi kínálatot, ha bővül, és egyre több engem érdeklő sorozat felkerül, elő fogok rá fizetni! :K

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz proci985 #18 üzenetére

    Én valószínűleg pont emiatt az UHD BD-be már nem fogok beleinvesztálni.
    A VHS korszak szerencsére kimaradt, de a DVD->BD váltás is szült jó pár kellemetlen helyzetet (a pár évvel korábban drágán megvett igényes DVD kiadványt eladtam, helyére fapados BD-t vettem, mert a kép és hangminőség az első!).
    Ezt mégegyszer nem játszom el!
    Addig is várom az első legalább BD minőséget biztosító online szolgáltatást.

    E770: A Netflix-szel nekem egyelőre más problémám van, egyszerűen keveslem a tartalmat. Ha bővül, akkor kipróbálom ingyen 1 hónapig. A többit majd meglátom.

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz Gergosz2 #28 üzenetére

    Oké, akkor félreértettem.
    Alapvetően az optikai adathordozókra én is "szükséges" rosszként tekintek. Ám amíg ezeket a fizikai adathordozókat használja a filmipar a filmforgalmazáshoz, addig nincs más lehetőségem, mint ezeken beszerezni a kedvenc filmjeimet házimozizáshoz.

    Sokáig reménykedtem, hogy megvalósul a HVC (Holographic Versatile Card), és végre búcsút inthetünk a mozgó alkatrészeknek, a zajos mechanikának és az idővel romló lemez alapanyagnak (foltosodás, szivárványosodás, ragacsosodás) és az abból fakadó meghibásodásoknak.

    Ám ez egyelőre úgy tűnik álom marad.
    Amúgy nagyon sok film elérhető pl. az iTunes-on is, ám a képminőség legtöbb esetben csak a 720p surolja alulról, a hang meg max. DD5.1-ben elérhető. Ami azért 2016-ban édeskevés! 1080p-s kép, illetve DTS-HD, Dolby TrueHD hang lenne nálam a minimum.

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz proci985 #43 üzenetére

    Az a Ghost in the Shell kiadás nekem is megvan. Ahogy van itthon Ninja Scroll steelbook, díszdobozos Szentjánosbogarak Sírja, Cornerfilm-es Perfect Blue vagy épp Park Chan-wook Bosszú trilógiája. :K
    A Ghibli sorozat is megvan DVD-n. Egy időben gondolkoztam hogy beszerzem külföldről BD-n is, de irreálisan drága volt a gyűjtemény.

    Az a baj ezzel a hobbival, hogy iszonyú sok pénzt visz el, és 10-20 éves távlatokban egyáltalán nem biztos hogy egyáltalán megéri. :(

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Új hozzászólás Aktív témák