Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    A 8 TB-ért :R.

    "hét darab 1,2 TB-os tányér található benne"
    Ez azért egy kicsit nagyon sok :Y. Már négy tányérnál is kicsit húzom a számat, bár az még "elmegy", az öt pedig szerintem már a felejtős kategória. Na de hét?? :F Ha nem megy erővel, akkor megoldjuk izommal? Persze valahol el kell kezdeni...
    Ahogy nézem, a magassága ugyanakkora, mint egy "rendes" HDD-é, ezért jóval vékonyabb tányérok kellenek bele, ami szerintem nem szerencsés. A rengeteg író-olvasó fejről már ne is beszéljünk... Nem csoda, hogy a garancia időtartamát nem említik a cikkben. Gondolom gáz lenne leírni, hogy fél év :DDD.

    "Az újdonság a hivatalos adatok szerint 204 MB/másodperces adatátviteli teljesítményre képes, míg az adatok tipikus elérési ideje 4,16 ezredmásodperc. Ezek a paraméterek egy HDD-től egész jónak számítanak"
    Nem rossz, de semmi kiemelkedő. (Vagy az átlagos sebesség a 204 MB/s? Ha igen, akkor viszont tényleg egész jó :).) A "tipikus elérési idő" szóhasználat viszont nem tudom, hogy helyén való-e itt; az average latency szerintem más. Én a seek time-ot gondolnám elérési időnek, ami a latency kb. háromszorosa - de valószínűleg csak én érte(lmeze)m félre.

    "a 8 TB-os Ultrastar He8 ára 619 euró."
    Az nagyjából 200 ezer Ft, vagyis fajlagosan 2,5-szer drágább, mint egy 4 terás! :Y Értem én, hogy újdonság, meg hogy csúcsmodell, de akkor is :N...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz .mf #23 üzenetére

    "Továbbá a 7200-at sem értem, ezeket úgyis adattárolásra, archiválásra használják. Arra az 5400, sőt, ha már a régieket felhoztuk, még a 4200 vagy 3600 is jó (gondolom itt a többség már nem is emlékszik arra, hogy ilyenek, meg hogy HH voltak)."

    ...vagy visszajöhetnének az 5,25"-os HDD-k, mint amilyen a Quantum Bigfoot is volt. De nem fognak, és ne is jöjjenek :). Nagyobbak, nehezebbek, és nyilván jóval kevésbé megbízhatóak. Nem véletlenül van az, hogy a leginkább megbízható HDD-k 2,5"-osak, egy lemez, és csak egyetlen író-olvasó fej van bennük.
    Lehetne megint csinálni 8"-os HDD-t is*, mint régen, akár 20 tányérral is. Biztos rámenne akár 100-200 tera is, de az MTBF-e szerintem nagyjából annyi lenne másodpercben, mint a mostani HDD-knek órában. Vagy még annyi se :DDD.

    A tárhely bővülését (elsősorban) ne a lemezek számának növelésével (bár ez a legkönnyebb módszer), és végképp ne a HDD fizikai kiterjedésének növelésével (=nagyobb lemezek) érjék el, hanem az adatsűrűséget javítsák. Persze ez utóbbi a legnehezebb, és igazi technológiai áttörés nélkül szerintem már nem is nagyon fog menni. Addig mindenesetre lesznek majd az olyan izzadtságszagú megoldások, mint amilyen például az SMR (bár valahol talán már a HAMR is az).

    *Érdekességképp:
    "The IBM 350 Disk File, invented by Reynold Johnson, was introduced in 1956 with the IBM 305 RAMAC computer. This drive had fifty 24 inches (0.61 m) platters, with a total capacity of five million 6-bit characters (3.75 megabytes)."

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz mzso #47 üzenetére

    Azért a Seagate családfája elég kemény :D.

    #48: "A legjobb az volna, ha a felhasználó dönthetné el, hogy mit szeretne: mondjuk 2-3 fokozatban jumperrel kapcsolható lenne a dolog."
    Az tényleg baromi jó lenne, de sajnos sohase lesz ilyen. Meg olyan se, hogy extra tartós HDD adattárolásra. Vagy legfeljebb fajlagosan jóval drágábban.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz TeeJay #54 üzenetére

    Inkább maradjunk annyiban, hogy egyelőre bírja (meg remélhetőleg még sokáig bírni is fogja). Mindenképp tudnád úgy terhelni torrenttel, hogy akár már 1-2 hónap után tönkremenjen. Persze ez nyilván nem cél :).

    Egy 2,5"-os, 5400 RPM-es kéttányéros HDD azonban egyáltalán nem mérhető össze egy héttányéros, 7200 RPM-es 3,5"-essel!

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz liksoft #56 üzenetére

    Oké, úgy igen, de azért ott is nagyjából nagyságrendnyi eltérés adódna ;).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák