Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz pereces #40 üzenetére

    Igen, egy rakás dolgot megpróbáltatnak ráerőltetni és kifizettetni a felhasználóval, amire többnyire semmi szüksége. Például engem személy szerint teljesen hidegen hagy a telefon vastagsága (úgyis tokba teszem hogy első leejtéskor ne törjön), nem kell hogy fémből legyen (úgyis tokba teszem), nem kell rá ujjlenyomatolvasó (volt amelyiken volt, sosem használtam), nem kell 4K-s kijelző (én személy szerint 5"-en a 1280x720 és az 1920x1080 között sem látok érdemi különbséget), nem kell dupla előlapi kamera a jobb szelfizéshez (merthogy nem szelfizek, meg egyetlen kollégám se), nem kell 13-16-21 megapixeles hátoldali kamera (kb. 8 fényképet és 0 videót készítettem a mostani telefonommal az elmúlt évben... ha komolyan akarok fényképezni előveszem a DSLR gépet) stb. De ezeket nyomják ezerrel.

    Viszont kellene gyárilag Android 6-os teló (és miközben már négy hónapja kijött a 6-os főverzió, a boltokban árult telefonokkal még mindig 5.1, 5,0, sőt 4.4-es Androiddal akarják kiszúrni a szemünket), de egyelőre csak a Nexusok amik kapásból 6-osak. Kellene az is, hogy ne csak a felső középkategória és a luxus osztály telóira érkezzenek Android frissítések, hiszen security risk a régi rendszer. Kellene nagyobb akkumulátor. De több telefon már az alapfunkciót, a telefonbeszélgetést sem képest normálisan ellátni, volt szerencsém olyanhoz, aminek hihetelten dobozhangja volt, érthetőséget nagyban rontva, meg több olyanhoz is aminek egyszerűen nem volt elég hangereje... Meg amikor 10000 forint alatt lehet 128GB-os MicroSDXC kártyát venni, akkor elszakdhatnának már a 8-16-32GB belső tárhelyektől. Na meg a mai olcsó RAM korában az 1ü1.5-2GB memóriás telefonok is elég röhejesek szerintem. Ja, meg hogy 4-4,5" méretben is legyen békaf*ngnál erősebb telefon, mert nem mindenki szeretni a nagy telefonokat.

    Nekem valami ilyesmi tökéletesen elég lenne: 5" 1280x720 kijelző, 4 magos proci, 3GB memória, 64GB belső memória, kártyaolvasó, legalább 3500mAh cserélhető akku (de persze minél nagyobb annál jobb), lehetőleg dual SIM, 2MP előlapi kamera (skype-hoz bőven elég), 8MP hátlapi kamera, LED vaku, Android 6. És ne legyen több 60000 forintnál.

Új hozzászólás Aktív témák