Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ShadowStack

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nekem is segítségre lenne szükségem. Tegnap érkezett meg egy PE4C 2.1a ebből a külső vga kütyüből. Asus f5-ös átépített laptophoz szántam egy radeon hd 4870-es videókártyával Express Card-on keresztül. Addig oké, hogy megjött a cucc 0 spec, doksi nélkül, a neten összehalásztam. De rádugtam egy 90W-os laptop töltőt, a beüzemelési sorrendet követve, betettem egy radeon x1600Pro vga-t, hogy ne a másikat szerencsétlenkedjem szét, és a tapasztalat az volt, hogy amit rákötöttem a tápot, sercegett/zúgott 2-3 mp-ig, mint a hülyegyerek. Ezt tetszőleges tápellátás csatlakoztatás során lehet tapasztani(nem tudom, hgoy normális-e). Na most a gépre mikor rákötöttem, akkor rögtön felrakta a vga drivert, meg már nem tudom milyen mikrokontroller vezérlővel(nyilván az elektronikáé) szenvedett, villogott a képernyő, meg minden, már kezdtem örülni, hogy na lesz valami, még a végén működni fog, és hopp, kék halál szevasz. Ezt követően a vga csak szép színes csíkokat, meg egyéb színes marhaságokat jelenít meg. Na most azt már elkönyveltem, hogy a vga meghalt, de valaki világosítson már fel, hogy mi van?
    Kidobtam rá egy - szerintem - csomó pénzt, zúg, mikor rákötöm a tápot, ami szerintem nem természetes, most megnéztem megint, most már nem zúg, nincs semmi hivatalosan csatolt leírás, amiben meg tudnám nézni, hogy mi van, kinyírta az egyik teljesen jól működő(nyilván nem a legerősebb, na de azért ne már) videókártyámat, nem tudom, hogy működik-e a panel vagy az is meghalt, ha nem halt meg kinyírja-e a másik videókártyám, ha beleteszem, ha nem halt meg a panel, akkor kinyírja-e, bele merjek-e tenni még egyszer valamit vagy visszaküldjem, hogy kössz a selejtet? Ötletem sincs. Valaki mondja meg, mit érdemes csinálni, mert a semminél az is jobb, én már hozzá se merek nyúlni.

    DD

Új hozzászólás Aktív témák