Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Tapsi #6 üzenetére

    A linux nem igazán alternativa egy olyan világban ahol a cégek 99% MS Windows, MS Office stb tudást/ismeretet vár el, ahol a nevesebb programok, játékok 99%-a nem fut linuxon, ahol a külső hardverek jelentős része nem megy mert nincs linuxra driver stb.

    De még olyan triviális dolgok is vannak hogy ugyanaz a laptop windowssal bir mondjuk 4 óra akksi időt, linuxszal meg 2-őt (szintén driver problémák).

    Úgy hogy ez van, nem mellesleg amiről a BSA tanulmányai nem szólnak az az hogy konkrétan azért lesz milliárdos gigabevétele sok szoftvercégnek mert az illegális változatoknak köszönhetően az egekben van/volt az elterjedtsége (lásd windows). Gyakorlatilag számszerüsiteni lehetne hogy mennyit keresnek minden egyes illegális változaton (k.rva sokat) indirekt módon.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Tapsi #13 üzenetére

    "Hát persze, az MS meg hülye, amiért rengeteget költ warez elleni megoldásokra, miközben az illegális letöltés nekik valójában jó"

    Pedig ez igy van. A szoftveriparban az elterjedtség az isten. Ha elterjedt vagy, tiéd a világ, hátradőlhetsz és számolhatod a pénzeszsákokat a yachtodon. Ha nem vagy elterjedt, akkor életed végéig mérési hibahatár leszel (lásd pl. a linux a desktop rendszerek piacán) ha megfeszülsz is, gyártsál bármilyen jó szoftvert.

    Amúgy mit értesz az alatt hogy rengeteget költ warez ellen?

    Mert pl. a windows 10 minden gépre automatikusan frissül akár warez akár nem mindenféle eredetiség ellenörzés nélkül? :C
    És nem véletlen, mert szemben azzal amit te hiszel, ők pontosan tudják hogy a legfontosabb hogy uralják a piacot, elterjedtség bármi áron. Akinek ez nem megy, az ráb@szott. (ők is mobil fronton).

  • #82729984

    törölt tag

    válasz bambano #30 üzenetére

    "teljesen téves hozzáállás, hogy ha valakinek nincs rá pénze, akkor is használni akarja."

    Pedig ebből élnek a szoftvercégek. Képzelj el egy világot ahol a windowst nem lehet törni, nem lehet illegálisan letölteni, csak megvenni eredeti áron.

    Tudod hol lenne most a windows részesedése? 5%? Egy kis sufnituning cég lenne. Ugyanez igaz egy rakás másik programra (office, photoshop stb).

    Ezért nem szerencsés lopásnak hivni, merthogy ez nem feltétlen jár károkozással. Sőt mi több, ahogy irtam konkrét üzleti modell van rá és nyereséget termel. A microsoft ezen üzleti modellel lett a világ egyik legnagyobb szoftvercége (mert hogy a nem a szoftverminőséggel az hotziher, gondolj csak a win 95 érára).

  • #82729984

    törölt tag

    válasz bambano #40 üzenetére

    "kérdés, ez az üzleti modell mennyire legális"

    Teljesen. Gyakorlatilag minden nagy gyártó ezt a modellt követi. És olyannyira sikeres, hogy mára már sok gyártó abszolút eltörölt mindenféle védelmet és inkább ingyen adja a termékét (lásd pl. android) hogy aztán gigantikus pénzt keressen azzal hogy ő uralja a piacot (és rádboritja a szart reklámok és egyebek formájában).

    Megjegyzem, a felmérések azt is kimutatták hogy pl. audióvizuális müvek esetén is, a megtermelt bevétel egyenesen arányos az illegális letöltések számával. Amely müvek vezetik a torrent letöltési listákat, azok gigantikus hasznot hoznak a legális helyeken mozikban/rádióban stb, amelyiket meg az istennek se hajlandó a nép még ingyen se letölteni azok katasztrofális bukták a legális helyeken is.

    Más: a fizetések nagysága és a termékek árához képest igen erősen korrelál az un. lopások/hamisitványok számával (nem csak a szoftveriparban). És ez ellen értelmetlen mindenféle erkölcsi magas röptű bullshitet felhozni, mert ez gyakorlatilag egy fizikai törvényszerüség, ez ellen panaszkodni olyan mint szóvá tenni hogy a viz miért nem felfelé folyik...

  • #82729984

    törölt tag

    válasz #97246720 #110 üzenetére

    Pedig linuxra tényleg nem kell antivirus. Egyfelől mert nem irnak rá, lévén <1% az elterjedtség (nem éri meg), másrészt meg itt alapból nem vagy root (rendszergazda) azaz nem is tud annyira ügyködni mint a legtöbb windowson (ahol kapásból mindenki rendszergazda userrel szokott nyomulni).

    Ráadásul szinte minden disztribnek van megbízható "app" store-ja, deb, rpm repó amiből felrakhatod az igényelt csomagot, tehát nem az van mint windows esetén hogyha kell valami akkor az google keresés és le kell tölteni vmi ismeretlen weboldalról ahol ki tudja még mi minden "kedvesség" van mellé csomagolva...

    A támadásokat pedig nem az antivirus fogja megfogni (ahogy windowson sem).

  • #82729984

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #114 üzenetére

    " az 1% az csak desktopra igaz. Emiatt ez nem érv a vírusok ellen."

    Dehogynem érv, mi másra irnának? De ha nem hiszed, akkor kezdj el utánanézni hogy mennyi virus van linuxra. Mondjuk jó ha találsz 5-öt, ahhoz is a felhasználónak kell überf@szkodnia és erővel elinditania.

    Windowsra meg van úgy kb. 5 millió és sokhoz az is elég ha bedugsz egy pendrive-ot a gépbe semmilyen más interakció nem kell, már meg is fertőzted a géped.

    De amúgy nem csak az 1% miatt nem irnak, hanem a linux felépítése miatt sem.

    A többi hely meg ahol a linux elterjedt nem játszik, beágyazott rendszerekre minek irnának virust, majd jól megfertőzik a blu-ray lejátszót de minek, szerverekre megbizható forrásból mennek a csomagok, legtöbb nem is lát ki az internetre, megint csak nem célpont, androidnál csak a kernel linux, oda sincs virus csak rosszindulatú alkalmazás ami userspace-ben fut és nagyjából ennyi.

    ui: most általános virusokról beszélünk, nem célzott támadásról amikor direkt a megadott célra fejlesztenek ki valamit (lásd pl. az iráni urándúsító centrifuga virusát). De célzott támadás ellen meg a hajadra kenheted a világ összes virusirtóját.

Új hozzászólás Aktív témák