Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • acsa77

    tag

    válasz hackeeeee #12 üzenetére

    Multimédiásba nem gondoltam dx11-es erős kártyát, de opcióként persze lehet. De ehhez sem kell "erősíteni" szinte egyik részét sem a gépnek. Főleg elvetélt ötlet a méregdrága memóriákra költeni.

    A DX10.1-ben lemaradtam: a párhuzamosságot is támogatni fogja? Ehhez nem tudom, hogy mennyire fontos előfeltétel a hardver.

    Szerintem azért az oldal jellegéből és fórumhozzászólásokból látszik, hogy itt a gépükkel foglalkozó emberek írnak/olvasnak, azaz nem éppen az a keresztmetszet jellemző, amit a cikk elején idéztek az Inteltől.

    Egy ilyen cikknek erősen ki kell hangsúlyoznia (és végül utalt rá), hogy az óriási irodai és alap multimédiás darabszámnál pl. mekkora pénzkidobás (illetve profit a gyártóknak :) +20-30e Ft-ot költeni pusztán az alaplap+cpu+memória együttesére valamilyen homályos célból kifolyólag. Mert akik ide járnak, jelentősen befolyásolják a környezetüket, de ritkán döntenek egyszerre 100 gépről, ahol már fájdalmas felszorozni a fenti összeget.

  • acsa77

    tag

    válasz hackeeeee #12 üzenetére

    A fölösleges pénz a fenti konfigokban a majd' 30eFt-os processzor. Ha adatfalás kell, akkor gyengék, ha multiméda v. közepes játékgép, akkor túl drágák (lásd a játékos cikket a PH-től). Az alaplapok is egy fokkal drágábbak a kelleténél. A memóriából - ha nem kell tuning - egy minőségi value is megfelel. De ha tuning tesztet nézel, és épp a processzor a fontos, akkor kiderül, hogy a memóriát szinte teljesen fölösleges tuningolni, inkább több magra, nagyobb órajelre és cache-re érdemes költeni.

    Az "univerzális" gépnél persze mélyen a zsebbe kell nyúlni - bár ott a drága CPU/GPU(/HDD) kettős/hármas miatt még fokozottabb a nyomás a többi alkatrész árára. Mert nem sokat adnak hozzá a teljesítményhez. Ilyen stratégiával gépek tömegét konfiguráltam, és nem ment a megbízhatóság és használhatóság rovására.

  • #19617792

    törölt tag

    válasz hackeeeee #12 üzenetére

    Lehet, hogy "fölös" a DX11, de ha van, akkor miért ne? Ártani nem fog, mégha nem is hoz jelentős előnyt multimédiás gépekben.

    Számomra mindkét rendszer nagyon szimpatikus. Bár AMD mellett az szól, hogy egy jó AM2+/DDR2-es lappal is ugyanolyan jó rendszert lehet építeni, mint AM3/DDR3 lappal, csak nem kell a RAM-okat cserélni és így olcsóbb. Nem szívesen válnék meg a tavaly tavasszal jóáron beszerzett 2x2 GB GeIL-jeimtől. ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák