Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shift+ő

    senior tag

    Múlt héten hozzám is befutott egy, eddig nagyon vegyes a kialakult kép róla. Hardveresen jó kis készülék, de a szoftveres háttér még nagyon gyenge. A hétvégém jelentős része ráment, hogy számomra használható készüléket faragjak belőle. Részsiker.
    Köszönöm a Gábor féle leírást, az alapján sikerült előbb téglásítanom, majd helyreállítanom a telót.
    Jelenleg 4 féle ROM elérhető hozzá, nálam egyik sem tökéletes.
    - amivel érkezett 035-ös
    - a NeedRomról gyári 035 kicsit másabb, mint az eredeti most ez van fent
    - MIUI (NeedRom-ról)
    - Gábor féle főzött.
    A gyári ami rajta volt, azon minden működött rendesen, de sok benne a kínai baromság. Pl. nem tudom mi az, amikor lefelé suhintok az értesítő sávtól a kijelző aljáig, és bejön egy valami sok kínai szöveggel és 2 gombbal: „Tray and dialpad” – „onli dialpad”. Próbáltam végigmenni rajta, de nem tudtam olyan telefonszámot, amit elfogadna. Nem tudok email értesítő hangot beállítani….
    Viszont a GPS az szenzációs.
    Azzal kezdtem a mókolást, hogy a VROOT-al rootoltam, ezt szépen megcsinálta.
    Aztán gondoltam telepítek rá RECOVERY-t, itt már gondba ütköztem, saját hibámból. A WIN 8.1-re nem ment fel az MTK driver, és nem vettem észre, aztán a FlashTool nem ismerte fel. Ezért a fórumban leírt másik módszerrel ADB-n keresztül küldtem rá a CWM-et. Látszólag OK, de az ezzel feltöltött romok hibával működtek, Pl: nem volt GPS, és a PLAY áruházból WiFi-n nem indult el a letöltés, nagyon érdekes volt, mert addig tökéletesen ment a PLAY, de a letöltés már nem indult el, vagy hibára szaladt. ha átváltottam 3G-re, a letöltés is elindult.
    Ekkor elkövettem egy hibát, az AOSP rom alatt elindítottam egy visszaállítást, ez olyan jól sikerült, hogy a készülék Booloop-ba keveredett, még a recovery sem indult. Gondoltam szép, itt egy tégla, és még az FT sem megy. Egy óra idegeskedés után elővettem az asszony gépét, WIN7 és azon újra megcsináltam mindent lépésről lépésre. És ekkor FT-vel fel tudtam rá tolni a letöltőtt gyári ROM-t. Most ez van fenn, de ezt nem tudom ROOT-olni. A VROOT látszólag megcsinálja, de mégsem. Itt hagytam abba vasárnap.
    Ha valakinek van ötlete mi az ami a lefelé suhintásnál előjön és hogyan lehet ezt ROOT-olni, akkor várom az ötleteket.

Új hozzászólás Aktív témák