Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • User64476

    őstag

    Ez nekem negyon furcsa, egy "másik oldal". Valaki egyszer próbálja már nekem elmagyarázni, mi értelme van egy karórának, amennyiben olcsóbb mint egy Rolex? Azt meg tudom érteni. Beteszed a vitrinbe, és amikor épp az amarikai elnökkel mész golfozni felveszed, reprezentálni ugye kell. De bármi olcsóbbnak mi értelme? Jól néz ki? Aki ránéz és ismeri az órákat úgyis tudni fogja hogy óccsó vót, nem fognak tőle gazdagnak nézni. Mutatja az időt? Hát kérem azt mutatja a mindenkinek zsebében lévő mobiltelefon is, ráadásul az is szinkronizál, halálpontos... Napelemes? Ez nem fogyaszt napi 1500 wattot, környezetvédelmileg elhanyagolható takarékosság, ráadásul ki tudja mennyi energiát pazarolt el a gyártása, marketing, márkaboltok fenntartása, csomagolás, használati útmutató, stb.

    Kérlek, világosítsátok meg az elmémet.

  • User64476

    őstag

    válasz Rover623 #74 üzenetére

    Nos, nem nagyon érdemes leszólni a salokat... Épp most alakítottam át egy pro900at házi használatúra, teljesen korrekt kivitelezés mint a felhasznált alkatrészek, mind a kapcsolás szemszögéből... A kapcsolás kifejezetten elmés sok helyen. A kis piros (saf) is elég jó megoldás, kvázi komplementer, ezt nagyobb nevek mint audiofil megoldást szokták árulni a végfetek közelítőlegesen azonos paraméterei alapján (pl rise-fall time, nem úgy mint egy komplementernél ahol elég nagy az eltérés)... Elpukkan? Ja kérem aki ráköt 2-3-4 eleve 2 ohmra bekötött hangszórót párhuzamosan, annak elszáll...

    Autós erősítőt gyártani szerintem nagy nagy lehúzás. A megoldások javarészt teljesen ugyanazok, maximum a felhasznált alkatrészekben vannak az eltérések, és igen igen, jó alkatrészből os lehet nyomi kapcsolást építeni. A legtöbb spórcég többnyire a tápot méretezi alul. Ami pedig aktív szűrőkön átvezetett hangot közvetít feléd, eleve nem hiszem hogy hájendnek nevezhető, mégha a STEG is nyomta rá a kínai kacatra a plecsnijét... Nem érnek ezek a holmik annyit, mint amennyiért árulják őket...

  • User64476

    őstag

    válasz Rover623 #74 üzenetére

    Ja, még egy gondolat: a sal erősítő hasznos, a kis brekegésből csinál hangosat. Az óra mutatja azt az időt amit a már említett mobil is. Mintha a napközben rajtad lévő cipő mellett a válladra vetve hordanál egy másik párt is, ami alapjában véve ugyanazt a célt szolgálja, csak jobb ránézni mint arra ami a lábadon van :) Esetleg a kocsidba a működő mellé betenni még egy erősítőt ami nincs bekötve, de szebb a doboza. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák