Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _szantos_

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    A cikkért riszpekt! :C
    Úgy gondolom, hogy kellő mélységgel írtál mindazon dolgokról, ami szóba jöhet az órád kiválasztása, használata szempontjából! /A sok parasztbutító [tisztelet a kivételnek] újságíró meg elmehet :W ... /

    A hozzászólásokat is végigolvasva megfigyelhető, hogy a különböző értékrendek és ízlések ismét összecsapnak ... Persze nem rossz dolog a saját ízlés megosztása másokkal, de azzal a másik nem sokra megy. Fontosabb inkább, hogy mindenki a saját szempontrendszerének és prioritásainak megfelelően megtalálja a számára legmegfelelőbb terméket. A cikk ebben jó segítséget nyújt, és igyekszik kialakítani ezt a szemléletet. Na, ezzel a filozofálgatásnak vége ...

    Szerény véleményem szerint az óra - mint minden más is egyébként - elég sokan mond a viselőjéről. A formájával, anyagával, árával és tudásával enged következtetni a személyiségre.

    Jelenleg nem hordok órát, de egy ideje nézegetek, olvasgatok a témában, és igyekszem belőni a nekem megfelelő modellt.

    Saját szempontjaim:
    - analóg > ez tetszik
    - acél > szeretem, ha vmiben benne van az anyag
    - letisztult forma és színvilág > mert ez tetszik: elegánsan sportos
    - legyen rajta a klasszikus 3 kis-mutató > nagyon tetszik
    - ára >100k Ft > max. ennyit szánok rá
    - rádióvezérelt > szeretem a high-tech-et
    - napelemes-akkus > szeretem a high-tech-et
    - gyakorlatban is víz alá lehessen tenni > nehogy tönkremenjen kis víztől
    - legyen sok infó a számlapon > tetszik

    Ezek alapján a [Casio WVQ-M610DE-1A] modelljére esett a választásom
    60-80k Ft között lehet hozzájutni.
    Még nincs meg az óra; de már nem sok tartja...

    Persze van egy álmom is: Omega (esetleg Breitling van Longines).
    De tekintve hogy [még] nem tartok ott anyagilag ez egyelőre álom marad.

    Ezen kívül nem szabad megfeledkezni az óra státuszszimbólum jellegéről sem. Mondjuk úgy 2 méterről már a Casio óra is elég lesz, hogy sznob köcsögnek nézzenek, de egy svájci után semmi nem mosná le az emberről. Persze a nők szeretik...

    Ezzel is zárnám: sok szép órát és nőt mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák