Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Dany007 #127 üzenetére

    Nem mondtam, hogy nem érthető az analóg fotó hanyatlása, csak pusztán sajnálom a dolgot, mert én még mindig szeretem és tisztelem.

    Persze a digitális nagyon praktikus, de ebben ki is merül azon tulajdonságok sora amennyiben lekörözi az analógot.

    Nekem is van néhány analóg gépem, melyeket egyre ritkábban tudok elővenni, mert egyre drágább mulatság. Középformátumú rollfilmet már alig kapni kis kiszerelésben. Egy 10-es csomag alsó hangon kerül 15.000 Ft-ba, ráadásul Budapesten is egyre több labor küld a másikhoz, mert sorra szűnik meg a rollfilm hívás. És akkor ha még szkennelést is kérsz akkor azzal főleg feladod a leckét (én nem is szórakozok ezzel, majd egyszer talán lesz egy ilyen formátumot kezelni tudó szkennerem). És ott tartasz, hogy nem nehéz elkölteni 12 képkockányi fotóra több ezer forintot (akkor is ha magadnak hívsz). Kisfilm esetében valamivel jobb a helyzet, de az sem olcsó. Na meg én a középformátumú 6x6-ért vagyok oda.

    Na nembaj. Ez nem "digitális fikázás" volt. Csak sajnálom, hogy ilyen hirtelen tűnt el az analóg. Gyakorlatilag már csak a fanatikusok és a régi vágású fotósok azok akik még használják a digitális mellett (és a visszaeső kereslet miatt rohadt drága lett), pedig alig pár éve még szinte nem is létezett a digitális (a konzumer kategóriában).

Új hozzászólás Aktív témák