Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96349952

    törölt tag

    Előre bocsátom, hogy FC-fan vagyok összes eddigi rész megvéve, végig játszva, utolsó 2 100%-ra kipörgetve. Nekem nagyon bejöttek az eddigi koncepciók és nem untam egyáltalán. De ez…

    Nem tudom elképzelni, hogy ez hogyan működhet. Én modernkori ember vagyok, nehezen tudnám beleélni magam egy ilyen környezetbe, legfeljebb néhány percig, érdekesség szintjén. (És az ókor-középkor még mindig közelebbi terület, ott már azért tudnak beszélni az eleink, van némi technológia is, (azok se érdekelnének annyira játék egyébként) de őskor? Olyan ez a rész, mintha a mostani lakásomból bevágnának egy nyolckerületi szobakonyhába bútorok meg minden nélkül... :D

    De jobban aggaszt a játékmechanika. Az őskorban például nem volt GPS ugyebár. Akkor most kapunk egy hatalmas területet és semmiféle támpontunk nem lesz azzal kapcsolatban, hogy éppen hol vagyunk, merre vannak a küldetéspontok? Hogyan nem fogunk a játék 90%-ban eltévedten kóvályogni? Honnan tudjuk majd, hogy merre kell menni? Embernek lesz valami intuitív képessége és azt oldják meg vizuálisan, vagy hogy?

    A másik a fegyverek és vadállatok viszonya. Egy kőbaltával vagy íjjal nem igazán az esélyesek között szerepelünk egy kardfogú tigris, vagy akár egy mamut ellenében és még van csillió állat, ami így simán lerendezhet minket. Most komolyan, egy szekercével kell leagyalnunk egy benga nagy őskori húszabálót? Vagy végig csoportban kell mászkálnunk?

    Aztán a dialógusok, amik adnak egy történeti gerincet. Nos, az ősemberek nem igazán rendelkeztek kifinomult beszédtechnikával. Akkor ez most hogy lesz? Egy rövid hörgés, kettő hosszabb visítás? Hogy lesz ebből sztori? Craftolást hogy oldják meg? Kőbalta, nagy kőbalta, még nagyobb kőbalta? Eleve nem is lehet olyan változatos a felhozatal ilyen tekintetben. Pár egykezes és egy-két kétkezes cucc, meg néhány csapda és kész.

    Á, ez nekem nagyon nem buli így. Közlekedés nonstop lábon, esetleg befigyel egy-két megszelídített mamut? :D Számomra ez túl idegen és a fent említett kérdések miatt messze nincs meg a bizalmam, mint pl. az előző részekkel kapcsolatban.

    Ez mehetett volna DLC-nek oszt annyi, de ne rugaszkodjunk már el ennyire az alap koncepciótól, a modern világban is számtalan lehetőség kínálkozik új helyszínekre, történetről nem beszélve. Nekem ez eddig nagy csalódás, de hátha idővel, ahogy előjönnek a részletekkel lesz benne valami mégis, ami okán megtetszik –bár erre kevés esélyt látok. Őskori Splinter Cell vagy CoD nem lesz?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák