Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz hallador #23 üzenetére

    Nem én kezdtem a Windows guestekről beszélni, idézlek:

    A válasz egyszerű a Microsoftnak a virtualizáció egy szükséges rossz, Ők nem azért koppintják a VMware-t, mert jól csinálnák, hanem azért, hogy a Windows-t tudják futtatni virtuálisan,

    Én a Hyper-V-ről, ESXi-ről beszéltem, ami egy hyper Visor réteg Te meg guestről a kettő nem ugyanaz, nettó baromság lenne összekeverni a kettőt, mondjuk most megtetted

    Ne eszkaláljuk a dolgot nincs értelme.
    Üzemeltetési tapasztalatom nincs, de attól még érthetem hogy működik. És mondjuk van egy VCP5-DCV vizsgám is. Nem üzemeltetési tapasztalat, de annyira már elég, hogy ne keverjem a szezont a fazonnal...

    Egy szóval nem állítottam, hogy felérne a HyperV a vSphere-hez, én pont hogy azt mondtam, hogy mind a kettőt annyiért adják, amennyit ér...

    Még mindig üzemeltetési problémát látok a feladat mögött, legalábbis ha VMware-ől van szó akkor is, de még a Hyper-V sem téved akkorát amit írsz.

    Ezt éppen Amazon EC2-n illetve Aruba Cloud-on próbálgattam/próbálgattuk. Az Amazon EC2 biztosan se nem VMware se nem HyperV és nyilván az Aruba sem.
    Én a virtualizált guest oprendszerek hálózati képességeiről beszéltem (ha már idekeverted a szerinted ratyi Windows-t, akkor merészeltem megjegyezni, hogy én éppen Linux guesttel szívok, pedig erre a feladatra mindenképpen a Linuxot preferálnám)

    Semmi féle üzemeltetési hibáról nincsen szó.
    -Amazon EC2
    -Amazon Linux-szal illetve az Amazon féle Ubuntu 14.04 LTS-sel illetve W2K12-vel próbálva. (SR-IOV Linuxon elméletileg bekapcsolva)
    -Egyforma erős VM-ek, CPU limit látszólag nem volt.
    -Tök alap OpenVPN minden gépen, 1194-től eltérő porton is próbálva, UDP, TUN driver, gyenge titkosítás

    Windows Serverren hasít az OpenVPN (drótsebesség, az esetemben ez otthonról 60Mbps-t jelent), Linuxon ca 5Mbps és nem stabil a sebesség.

    -Szegmentációs probléma nem volt (próbáltam-teszteltem)

    Egy napon keresztül próbálkoztam kb mindennel (Bufferméretek változtatása az applikációban, az oprendszerben, szegmentáció, queue len), utánna OpenVPN mellett próbáltunk más Linuxos VPN szervereket, nem csak az Amazon EC2-n hanem Aruba-n is. UGYANAZ. Közben Windows guesten meg out of the box müxik drótsebességgel (ez nálam 60Mbps)

    Szép a Linux, jó a Linux, de ne csináljunk már úgy, mintha ott nem lenne egy rakás dolog amin ne lehetne javítani vagy esetleg konszolidálni. Illetve ne lehetne olyan hibába belecsúszni, amivel Windowson éppen nem kell szopni.

    Ez a borzasztó végletes gondolkodás az ami irritáló:
    -Winows fostalicska szar a memkezelése (na persze) szar a hálózatkezelése, Linux az isten
    -HyperV 10 évvel le van maradva...
    etc.

    Elég nagy ez a téma ahhoz, hogy mindenhol találkozzon az ember fusztráló dolgokkal, ami esetleg egy konkurens terméken éppen kevésbé szar és emiatt ne lehessen fekete-fehér véleményt alkotni.

    J.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák