Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xeri

    tag

    Korábban már beszólt valaki a Corsair "hibás" firmware-je miatt (a másik SF-1200-as ssd pedig csak raidben szerepelt). Engem más szempontból érdekel a dolog, ugyanis azt olvastam, hogy ez a firmware verzió IOps tekintetében a SF-1500-zal van egy szinten, és hivatalosan nem is kerülhetett volna gyártásba, mert tartalmaz egy apró hibát. A Corsair köszönte szépen, az apró hibát valamelyik energiatakarékos mód letiltásával kiküszöbölték és vidáman használják a firmware-t, de ez az egyetlen SSD, amiben az 1200-as így teljesít. A javított és gyártásra kerülő firmware ugyanis lényegesen lassabb lett, nem véletlenül van a SF-1500 egy kategóriával feljebb pozícionálva.
    Ajánlom a fenti linket mindenkinek, egymás mellett látható (többek között) a Corsair Force és az OCZ Agility 2 teljesítménye - elvileg ugyanaz a vezérlő, mégis jókora különbségek vannak. Szóval (amellett, hogy a teszt állat és nagyon örültem neki, mert épp vásárlás előtt állok) hibás lenne a Force szereplése alapján általánosítani a többi SF-1200-as SSD teljesítményére - még akkor is, ha a végső konklúzió az, hogy "úgyis elég gyors lesz" :)

  • xeri

    tag

    válasz fLeSs #201 üzenetére

    Ez megnyugtató. A firmware verziószámokat nem tudom, hogy stimmelnek-e, végülis áprilisi a cikk és azóta lehetett változás. A CSX verziója viszont biztosan más, úgyhogy ez alapján elvileg helyükre kerültek a dolgok.
    A tuti persze az lenne, ha sikerülne lemérni egy SF-1500-ast is összehasonlításnak :)

Új hozzászólás Aktív témák