Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Weareus

    addikt

    Elolvastam a cikket, klassz :R
    És hogy szerintem milyen az új zöld kari?
    7970-esem van, tehát lehet mondani, hogy csak "ezért" írom, de akkor is:
    nem nevezném molyfingnak az új NV kártyát, mert a molyfing megsértődne.
    Vicc.
    Egy dolog jó benne, hogy csendesebb, de nem soká úgy is vizezek, sz'al nekem ez eben guba.
    256 bit?
    2 GB ram?
    No total power off, ha kijelző off?
    STB.
    Jah, és TNT óta vagyok/voltam zöldpárti egészen GTS 250-ig!
    Még jó hogy egy olyan kártyával jönnek ki, amit le lehet egyáltalán tenni az ATI zászlóshajója mellé - legalább bizonyos paramétereit nézve...
    Nemt'om, Nvidiáéknál mennyire skálázódik a teljesítmény az új meghajtóprogramok által - az ATI-nál köztudott, hogy igen, magyarán az ATI-nak driver-oldalon jellemzőbben voltak/vannak hiányosságai, amiket folyamatában orvosolnak -, de ha nem v. csak elenyészően, akkor ezt a "produktumot" a zöldek szemmel láthatóan úgy köhögték ki magukból. Csak hogy lerakhassanak valamit az asztalra.
    Kár volt.
    Nem trollkodás, és bocs, de ez az én véleményem.

    Jah, és mivel a hozzászólásokat is végigolvastam, sok mindenre lehetne reagálni, de csak SylveR-nek írnék erre, hogy "Értelmes ember nem vesz referenciamodellt".

    És hogy erre mit írnék pontosan?

    A csúnya szavakat és jelzőket természetesen kihagyom, jó?
    Akkor semmit... :R

    [ Szerkesztve ]

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

  • Weareus

    addikt

    válasz SylverR #610 üzenetére

    Miből gondoltad, hogy nem reagálok?
    A memóriasávszél-leszorítás + kevesebb memória NV-részről: költségcsökkentés, árverseny kikényszerítése, árak lenyomása - tehát ez valahol jó is, kérdés persze, hogy hol fog elfogyni a kraft és milyen hamar kell komoly módosításokat végrehajtani az architectúrán - amit megint a végfelhasználó fog megfizetni, na meg persze kérdés még a végső árcédula...
    Ebből csak az látszik, hogy az NV célja egyértelműen a lehető legkisebb költség bedobása mellett a lehető legjobb teljesítmény (de nem hosszú távon átgondolva!) felmutatása volt, hogy konkurencia lehessenek. Ez is üzletpolitika - és nyilván a kompetíció szükséges -, de ennek vannak kevésbé gusztusos formái... Na ez egy ilyen kevésbé gusztusos forma szerintem...

    "és mindemellett, még gyorsabb is elég sok ponton a 7970-nél"

    Ahogy a 7970 is gyorsabb legalább ennyi ponton az NV-nél, szóval akkor?

    There is no point... ;)

    "Ha nem reagálsz arra, amit írtam..." "Úgysem érted meg az én véleményem, és soha nem is fogod".

    Nézd.
    Én eddig intelligens embernek tartottalak Téged, te viszont idiótának neveztél engem (és sok más ref. tulajt).
    Úgy látszik, mind a ketten tévedtünk. :R
    És ezt lécci a ref.-tulajoknak is magyarázd meg, hogy idióták itt mind, kb. több tucat ember.
    Ellenben Veled, MESTEREM :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R .

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

  • Weareus

    addikt

    válasz Pietrosz #608 üzenetére

    Konkrétan?

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

  • Weareus

    addikt

    válasz SylverR #663 üzenetére

    OFF

    [link]
    Tehát ha ÉRTELMES ember nem vesz ref.modellt, akkor aki azt vesz, az NEM értelmes.
    Ebből hogy jössz ki?
    A ref.modellek jók, sokszor a csicsás nonref karikon "elfelejtenek" RAM-ot, fesz.szabályzókat, ilyesmit hűteni, amik ugye néha szintén melegszenek, bár itt is vannak jó megoldások. Ha CF-ezel, kétségtelenül a ref. a legjobb, akkor meg miről beszélünk?

    --->"A referencia-téma..."
    Nem arról volt szó, hogy neked mi tetszik, ferdítesz!

    Elolvastam néhány hozzászólásodat és írtál jó dolgokat is (úgy látszik véletlenül)..., ezért gondoltam, hátha értelmes vagy v. ilyesmi.

    521 és 522 körül olvass vissza, (+ 523, 524, 525 és főleg 526), hogy egy-két szaki miket ír a megnyilatkozásaidról, ez a TE szegénységi bizonyítványod, csak fel kéne fogni...(Ha nem is neked címezték, rólad szólnak, csak észre kéne venni...)

    És egyébként 526-ban: Soha ne vitatkozz idiótákkal, lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek rutinjukkal.
    Hát én most lesüllyedtem.
    Győztél. :R
    Én pedig tanultam valamit. :)
    Ez a vita részemről most zárult le, és mivel a topik témájához nem sikerült hozzákapcsolni, OFF, tehát ha egyéb dörgedelmed van, priviben, légyszi.

    OFF

    Elnézést a többiektől.

    [ Szerkesztve ]

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Új hozzászólás Aktív témák