Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz _Scythe_ #130 üzenetére

    Ezek már releváns érvek sztem egy nV vs. AMD vitában, de laikusként lenne néhány észrevételem/kérdésem. Azt mondod, hogy elavult technológiát ad ki az nV. Én nem tudom, hogy pl. mi az az UAV, végfelhasználóknét azt látom, hogy teljesítményben legalább hozza azt, mint az AMD, ha nem többet.

    Te viszont szinte zárójelbe rakod, hogy kisebb, szinte feleakkora energiafelvétel mellett hozza ezt a teljesítményt. Szerintem nem látod át jól a dolgokat. Ha ugyanakkora teljesítményt hozok ki jóval kisebb energiából, hát azt nem elavultnak hívják, hanem pont hogy hi-tech-nek. Ha visszanézel a történelemre, akkor ez volt mindig is a fejlődés kulcsa. Pl. energiapazarló gőzmozdonyok után a dízelek, vagy pl. a régi elektroncsöves számítógépek után a mai csúcsgépek. Ezek mind nagyságrendekkel magasabb hatékonysággal, teljesítmény/felhasznált energia értékkel rendelkeznek. Ez mutatja a fejlődést.

    Ezt kéne már megértenie itt sok embernek, hogy a TDP csökkentés nem azért fontos, hogy így 200 forinttal alacsonyabb lesz a villanyszámlád havonta, mert azt ki nem szarja le? Hanem, hogy egységnyi energiából 2x akkora teljesítményt tud kihozni az nV. (Esetleg azt is meg lehet itt említeni, amit sokan mondanak még, hogy nem érdekli, ha melegebb, van rajta hűtő, legfeljebb jobban pörög a venti. Ez sem abból a szempontból fontos, hogy 60 vagy 80 fokos a kártyád játék közben, mert ha működik jól, akkor leszarod. Hanem pl. ha kisebb a TDP és kevésbé melegszik, akkor jobban fel tudod húzni, nagyobb teljesítményt tudsz belőle kihozni ugyanazon hőfokoknál.)
    Szóval ezt elavultnak nevezni... Nem látom benne a rációt.

    (#134)rviktor25
    Jó látni az ilyen megnyilvánulásokat. Tökmnidegy, hogy AMD-s vagy nV-s az ember, lényeg, hogy lássa reálisan a dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák