Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Hát srácok legalább beszélnétek össze...
    A linkelt Netgear teszt fórumban én voltam a hülye mert feltételezni mertem, hogy USB2.0 szűk keresztmetszet volt a tesztben. Oké legyen felőlem. (A teszt után a fórumban közzétett utólagos mérés alapján az jött ki, hogy elvileg mégis elég ide az 876Mbit-es link-hez.)

    Most ezt olvasom a hírben: " az USB 3.0-nak lehet értelme"

    Tehát a korábbi tesztben még nem volt értelme, most meg lehet értelme... :F

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz dchard #2 üzenetére

    Már megint kezded a félremagyarázást. Maradjunk a konkrétumoknál oké?

    Nem 3 sávos eszközökről van szó sem a cikkben sem a netgear tesztben. Akkor miért is hozod ide?

    Ott a konkrét Netgear-es tesztben 867Mbit link sebesség és 2 spatial stream 80Mhz-es csatornaszélesség volt a helyzet.

    Itt most a hírben szintén erről van szó...ez van írva. Annyi a különbség, hogy ott egyértelműen kijelentetted te is, megy rudi is, hogy bizony nincs értelme ebben az esetben az USB 3.0-nak.

    Ebben hírben pedig már lehet értelme. A kettő között nagy a különbség. Ha már a teszt is linkelve van akkor lehetett volna írni, hogy hát bizony annyira mégsem hoz előnyt az USB 3.0 hiszen ott is megmondták...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz dchard #4 üzenetére

    Szerintem nálad valami nagyon nem stimmel...Még ha csak feltételesen is de egyetértek veled azt is megtámadod?

    1. Oké. Pont erről beszélek én is. Nézd már meg mi van írva a hírben idemásolom.:

    "A szóban forgó Dual Band, azaz 2,4 és 5 GHz-es sávokkal egyaránt kompatibilis adapter az IEEE 802.11n szabványt alkalmazva legfeljebb 300 Mbps átviteli képes diktálni, míg az AC szabványú hálózatokon 867 Mbps tempóra (ami 80 MHz-en két spatial streamet jelent) is képes. Ez csak a linksebességet jelzi, azaz egy elméleti érték, de az USB 2.0-s megoldások tesztünkben már a csatolófelület határait feszegették, tehát az USB 3.0-nak lehet értelme."

    2. Oké, mondjuk, hogy nincs értelme. Lásd fentebb amit idemásoltam. A cikk szerint van értelme. Szóval nem én vagyok a hülye.

    Érted már mi a problémám?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz dchard #7 üzenetére

    :C :W Ez kész...

    A hozzászólás végéig felejts el a 256QAM-t.

    Akkor nézzük:
    Ismét az idézet:
    "A szóban forgó Dual Band, azaz 2,4 és 5 GHz-es sávokkal egyaránt kompatibilis adapter az IEEE 802.11n szabványt alkalmazva legfeljebb 300 Mbps átviteli képes diktálni, míg az AC szabványú hálózatokon 867 Mbps tempóra (ami 80 MHz-en két spatial streamet jelent) is képes."

    Ugye egyetértünk abban, hogy ennek a Trendnet adapternek a határa a 867Mbps-os linksebesség?
    Mert ez szerintem tök egyértelműen van leírva ebben a hírben.

    Tessék a NetGear teszt: A6200 Adapter
    Első bekezdésből:
    " A kisebb csokoládészelet méreteivel büszkélkedő egység két adatfolyamot kezel, tehát elvi csúcssebessége 867 Mbps."

    Ugye ebben is egyetértünk, hogy a két adapter max linksebessége megegyezik?

    A másik fórumban kevésnek találtam az USB2.0-át. Majd erre te azt állítottad, hogy nem kevés, mert úgysem ez fogja bekorlátozni: Idézlek
    (#8):
    "Az esetek 99%-ában nem a 100megás Eth és nem az USB2 fog limitálni, hanem a közeli hálózatokból fakadó interferencia. Az hogy most a teszt miatt valahol vidéken vagy a város szélén belefutottak az USB2 limitbe, nem jelent semmit."

    (#40):
    "Rudi megmérte PCIe kártyával is a routert és ahogy írta úgy látja, hogy a PCIe-s kártyával sem lényegesen gyorsabb a kapcsolat, ami megint csak azt támasztja alá, hogy nem az USB2 interfész limitál, hanem a rádió. Bizony, egy méterről, falu szélén."

    Mivel a két adapter képességei megegyeznek úgy gondolom, hogy az alábbi mondat nem állja meg így a helyét: (Hiszen te is meg Rudi is bebizonyítottátok.)
    Ez csak a linksebességet jelzi, azaz egy elméleti érték, de az USB 2.0-s megoldások tesztünkben már a csatolófelület határait feszegették, tehát az USB 3.0-nak lehet értelme.

    Akkor most jöjjön a 256QAM.
    Jelen időben vagyunk. Nincs támogatva és a te "felbukkanhatnak" feltételezésed nem erősít meg semmit...

    Szóval a TE és Rudi mérései alapján jelenthető ki, hogy az USB 2.0 is elég lett volna a Trendnet apadternek....Mit gondolsz? Tévedek? Vagy te tévedtél legutóbb?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz dchard #9 üzenetére

    Mivel mindkét eszköz csak 2 spatial stream-et 80MHZ-et és minden valószínűség szerint 64QAM-ot tud,
    így ebben a felállásban igen, bőven elég nekik az USB2.

    Ezt szerettem volna hallani. Nehéz szülés volt. :C

    Egyébként mindenféle matek nélkül tök egyszerűen írtam le ezt itt de te sem értetted meg...

    A 256QAM-re pedig majd visszatérünk ha lesz eszköz ami támogatja és tesztelték is.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák