Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz schawo #258 üzenetére

    Megtaláltam:

    2012. évi XLVI. törvény a földmérési és térképészeti tevékenységről

    30. § (1) Légi távérzékelés végrehajtásához - rendkívüli állapot, szükségállapot, katasztrófa és katasztrófaveszély esetén elrendelt légi távérzékelés kivételével -, felvétel vagy adat közzétételéhez, illetve kereskedelmi célú felhasználásához engedély szükséges.
    (2) A Kormány rendeletben állapítja meg a légi távérzékelés végrehajtásának, illetve a távérzékelt adat felhasználásának rendjét.
    (3) Aki légi távérzékelési tevékenységet engedély nélkül, vagy az engedélyben foglaltaktól eltérően végez, kormányrendeletben meghatározott mértékű bírságot köteles fizetni.

    Csakhogy
    1. § E törvény alkalmazásában:
    9. földi, légi és űrtávérzékelés: mérések végrehajtására, illetve térképkészítésre alkalmas földi, légi és űr távérzékelési adatgyűjtés, amelynek célja és eredménye geodéziai, térképészeti, geofizikai, geológiai és navigációs adatok gyűjtése;

    (#263) Lauda
    Te hol olvastad, hogy ezt írtam? Légtérzárra nem is adnak ki engedélyt. :U Én azt írtam, hogy nem ellenőrzött légtérben repült, márpedig a 1995. évi XCVII. törvény a légiközlekedésről szerint ebben légtérben közlekedésre kell engedélyt kérni.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák