Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    Én nem tartom magam alma fannak, de a postom végére úgy is rámragasztjátok majd. Viszont szeretnék felhozni pár érvet az alma mellett:

    Eddigi életem során egy rakat laptopot használtam, de mindegyiknek lett valami baja. Elromlott benne valami, szétestek a zsanérok, melegedett, olyan hangja volt mint ami épp felszállásra készül, pár hónap alatt megdöglött az akksija, stb. 2009-ben vettem egy MBP gépet, és ezt a hozzászólást is arról gépelem, és eszem ágában nincs lecserélni, mert működik. Tuszkoltam bele SSD-t (20k), nagy HDD-t (12k), és 8 giga ramot (5k). Nem esik szét, jól működik, stabil az OS, minden igényemet tökéletesen fedi. Igaz hogy zúzós ára volt, de ha megnézem hogy ennyi idő alatt körülöttem hány laptopot gyűrtek le az ismerőseim, akkor egyelőre még bőven én jöttem ki a legjobban. Gyári akksival még mindig eldöcög 3-4 órát, de ha fullon terhelem, akkor is minimum kettőt. Újrahúzás meg megint egy totálisan felejtős dolog, összesen talán 3szor húztam újra, ebből 2 alkalommal az új alkatrészek miatt, egyszer pedig azért, mert fusion drive-ra csak clean installal tudtam feltenni a rendszert. Arról nem is beszélve, hogy csak akkor kell újraindítani, ha valami fontos update jön, a reccenés nélküli 100 nap körüli uptime-ok egyáltalán nem számítanak kiemelkedően nagy dolgoknak.

    Ugyanígy amikor kijött, vettem egy iPhone 4S-t (2011), amire a napokban jött a gyárilag mindenféle mókolás nélkül még legalább 1 évig támogatott OS mindenféle babrálás nélkül. Ez is működik, minden igényemet kielégíti, talán egyedül a hányadék flat kinézetét tudom felhozni negatívumként, de azon felül amire használom stabil, gyors és meg vagyok vele elégedve. Majd jövőre meglátjuk mit dob a gép, de sanszos hogy akkor is almás teló lesz belőle, mert ez bevált. Nem kell újratelepítgetni, OS verziófrissítés totálisan fájdalommentes, még a játékmentéseimet is visszarakta, sőt, az ebookjaim is ott nyíltak frissítés után, ahol bezártam őket.

    Ezen kívül szeretek linuxozni, a céges gépemen win7 van, és mindegyikkel totálisan meg vagyok elégedve. A win nálam úgy a 7 körül jutott arra a szintre, hogy azt mondjam rá, hogy igen, ez egy jó rendszer, kellő odafigyeléssel azt is teljesen rendben lehet tartani.
    Viszont a win8, és az MS hozzáállása a userekhez engem arra vezet, hogy a következő gépem is almás legyen. Az OSX nagyon kényelmes, stabil, és iszonyat kézre áll. HW-ből pedig nem is kérdés hogy egy random gyártó gépe, vagy egy macbook van jobban összerakva.

    De ez egyéni dolog, kinek a pap, kinek meg a paplan. De azt mondani alma cuccra hogy szar elég erős, többnyire annak a bizonyítéka hogy valószínűleg még nem használtad hosszútávon, esetleg nem neked találták ki.

  • hunluki

    senior tag

    válasz PhaetonV10 #42 üzenetére

    Igen, valamennyit lassult, de egy lassan negyedik évébe lépő telótol nem is várom hogy azonnal ugorjon. Inkább tudjon kicsit kevesebbet, de azt üzembiztosan. Mondjuk relatíve kevés appot használok, a fő fájdalom a safari lassulása, én pedig azt alig nyitom meg, max havi 1-2 alkalommal ha SOS kell valami útközben. Igazából itt is vicc kategóriás lassulásról beszélgetünk, nem 1 másodperc alatt tölti be az oldalt, hanem 2. Úristen, hisz ez a duplája!! Tragédia.

    Viszont cserébe a mail gyors, viber/imessage/messenger között max 2-3 másodperc a váltás, és a diktálás is meglepően pontosra sikerült, ami határozottan pirospont, mert így akár kocsiban egy piros lámpánál is simán le tudok diktálni egy hosszabb üzenetet/jegyzetet. Ezen felül meg max zenét hallgatok, könyvet olvasok és videózok/fényképezek vele, arra meg épp tegnap csodálkoztam rá egy kiránduláskor, hogy még mindig milyen szép képeket csinál, és a 720p videó is reccenésmentes (oké, tudom, ma már a 4k is kevés valakinek, de én beérem ennyivel).

    Igazából szerintem az alma, a droid, és a wp filozófiája is teljesen más. Alma olyanoknak akar telót eladni, akik egy hülyebiztos gépet akarnak, amivel nem kell mókolni, és stabil. Droidnál adott a végtelen variálás és hekkelés lehetősége, és előny hogy manapság már rozsdás bicajra is fel lehet tenni. WP meg nagyon gyerekcipő, igazából ott az lenne a nagy dobbantás, ha közelebb kerülne az asztali géphez. Appok közötti szinkron, yosemite/ios féle continuity, esetleg további előnyök/kedvezmények ha együtt használod a WP-t az asztali winnel.

  • hunluki

    senior tag

    válasz vanye #63 üzenetére

    Természetesen vannak jól összerakott gépek, és az élettartam nagyban függ a gazdi viselkedésétől is. Én nem állítom hogy egyedül a macbook a használható laptop, csak azt, hogy egy ilyen géppel nehéz melléfogni, míg egy random gyártó gépe simán lehet specifikációiban jó, de összeszerelésre és minőségre meg ipari hulladék.
    Még két apróságot megemlítenék, ami szintén 2009-ben még nagy dolog volt: Az egyik a világító billentyűzet, ami hatalmas segítség (mostanság kezd terjedni a felső kategóriában), illetve a kényelmes bazi nagy tapipad (működő gesztusokkal), ami megváltás a többi laptopba szerelt szörnyűségtől (és nem is nagyon látok törekvést másoknál). Oké, asztalon általában egerészik az ember, de én sokat hurcolom a gépet, és ezért nekem ez nagy piros pont.

    De abba is hagytam, mindenki azt használ, ami neki jólesik. Nekem ez vált be, szeretem, másnak pedig más. Csak leírtam a tapasztalataimat, meg kicsit birizgálta a csőrömet az, hogy a legtöbb ember úgy fikáz és cseszeget valamit, hogy még életében nem is látta, csak leszólja, mert épp ennek van szezonja.

Új hozzászólás Aktív témák