Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz hugo chávez #123 üzenetére

    A légynek sokkal nagyobb a "szabadságfoka". Nem tudok róla, hogy a helikopterekkel tetszőleges irányba lehetne elmozdulni és a bedöntések is sokkal kisebb mértékűek lehetnek. A légy él is mindezzel.

    Igen, a LIDAR pontosabb és talán egyszerűbb az adatkiértékelés is. De így sem egyszerű a környezet 3D másának megalkotása és az abban való tájékozódás. Ha ezt már tudnák, szerintem rég lenne olyan fegyver, ami egyszerűen berepül az ellenség házaiba és úgy keresi meg a célszemélyt, stb. (Persze nem légy méretben.)

    "Szóval, ha el is indulsz, mondjuk az ajtó felé akkor semmi gáz, ha meg csak felállsz és nem mozdulsz, akkor meg összefossa magát és elbújik? Bocs, de ez nekem sci-fi."

    Jó, talán nem pont így. Ha ültünk vagy tettünk-vettünk, akkor ott zümmögött, de ha megálltunk, eltűnt. Nem mondom, mi is csodálkoztunk, de azért nem éreztük magunkat egy horrorfilmben emiatt. Hozzátartozik, hogy előzőleg már kicsit megkergettük, de még órákkal korábban. Azt hiszem, te túl egyszerű lénynek gondolod a legyet. Bár a többség tényleg nem ilyen óvatos.

    Közismert, hogy a fehérjék erősen visszaverik az UV fényt, de nem tudok róla, hogy a beszáradt üdítő is így tenne. Azt el tudom képzelni, hogy pár beszáradt csepp narancslé szagát érezhetik, de mégis csak meg kell keresni, pontosan honnan jön. Általában nem azt csinálják a legyek, hogy bejönnek és célra tartva megközelítik a szóban forgó helyet (nekiütődve az asztalnak :) ), hanem keresgélnek, szálldogálnak, közben ügyesen kikerülgetik a tárgyakat, stb. Ha viszont egyszer megvan, elhessegetés után azonnal visszatalálnak.

    "Ez szerintem arra utal, hogy érzik a szagot, körberepülnek, hogy pontosan betájolják és miután sikerült "irányba állniuk", megközelítik a "célpontot"."

    Nincs semmilyen irányba állás. Mindig más irányból, más pályán, láthatóan a célpont helyét ismerve térnek vissza.

    "Az, meg, hogy nincsenek olyan robotok, amik pontosan úgy viselkednek, pontosan ugyanazt tudják, mint egy átlag (nem igazi, vagy rajintelligenciával rendelkező) rovar, hát, miért is lennének?"

    Nem kell, hogy pontosan úgy viselkedjen. Elég lenne, ha pl. a Mars sziklás területeire behatolva is képes lenne pl. mintákat gyűjteni. Itt a Földön is hasznos lehetne pl. a katonaságnak egy hasonló, ami egyszerűen csak arra megy, amerre a sofőr akarja. Ehhez képest a legjobb, amit eddig tudtak csinálni, az egy patás négylábúra hasonlító valami, csak sokkal otrombábban, ami nagy hüledezés közepette már képes arra, hogy ha meglökik, akkor nem esik el, kisebb emelkedön, illetve kisebb köveken már tud haladni, aztán ennyi.

    "Amikről mondom, hogy számomra nagyon hasonlónak tűnt a viselkedésük, mint egy átlag, nem repülő rovaré, azok, ha jól emlékszem, kerekeken guruló kb. kézilabda méretű robotok voltak, amik próbálták megismerni a környezetüket, egymást és az akadályokat egy idő után már képesek voltak kikerülni; stb."

    Na ne, ezt ugye nem gondolod komolyan? :P Persze, a bogarak is mászkálnak ide-oda, kikerülik az akadályokat, stb., de ebben messze nem merül ki a viselkedésük. Mondom én, hogy egy bogarat sem figyeltél 1-2 percnél tovább...

Új hozzászólás Aktív témák