Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz SaGaIn #38 üzenetére

    Mondjuk sok helyen nem az adminok döntése az átállás, azt az ő feje felett döntik el ha eldöntik. Általános vezérelv, hogy nem szeretik az extra kiadásokat, az admin max. véleményt mondhat, ja meg fel...

    Thanos was right.

  • cami][us

    senior tag

    válasz SaGaIn #38 üzenetére

    ez egy példa Unix alkatrészbeszerző programmal értelem szerűen átírni a program elérésí útját

    Unix. ;]

  • Gdi

    senior tag

    válasz SaGaIn #38 üzenetére

    A runas /savecred-del csak az a gond, hogy amely program külön fájlba szedi le a frissítést és azt futtatná, azzal ez nem igazán megy.
    Próbáltam azt is hogy egy fájlnévre megcsinálom a batch/cmd-t, majd az elején megkeresi/átnevezi az adott hónap frissítését, de az sem ment. Volt kísérlet arra is hogy egy uj parancsfájlt generál le az eredeti fájlnévvel, az sem megy.

    Több évtizedes megoldások között vergődik néha az ember és nincs rá megfelelő workaround, hogy mindegyik menjen...

    Pl a program fő része nem indul el bekapcsolt UAC mellett. Ugyanezen program frissítő/karbantartó és támogató része nem indul el kikapcsolt UACcal. GG WP.

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

  • dabadab

    titán

    válasz SaGaIn #55 üzenetére

    "üzenem ezt mindenkinek, aki egy rég nem szapportált porgram vagy hardver hibája miatt a microsoftot okolja."

    Mint fent: a Microsoftot azért okolják, mert a W10 update tönkreteszi az addig működő rendszerüket. Ennyi.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz SaGaIn #62 üzenetére

    "Nah ja de ingyen van"

    Bíró: "Tényleg megkéselte a sértettett?"
    Vádlott: "Igen, de ingyen volt!"

    Érted.

    "az meg hogy tönkreteszi azért túlzás maximum az esetek 3-5%-a az amikor végül vissza kell rakni a régi rendszert"

    Tehát túlzás, hogy tönkreteszi, mert ugyan tönkreteszi, de nem minden esetben. Aha. :)
    És ilyenkor fizeti a Microsoft a visszaállás költségeit? Ja, nem.
    Te, aki ilyen lelkesen mentegeted ezt az update-et, vállalod, hogy személyesen rendbeteszed azokat a rendszereket, amiket elront a W10 update?

    "De általában ugyanezek az emberek vannak felettébb megsértődve hogy az ő kétéves telefonjukra mért nem jön ki az új Android..."

    Erről fogalmam sincs, hogy jön ide, de nem látom, hogy az miért lenne irreális elvárás, hogy legalább két évig legyen normális szoftveres támogatás egy okostelefonhoz.

    "Jah tegyél fel linuxot aztán hegesszél bele a kernelbe"

    Amikor sima userek Linux kernelt akár csak fordítottak is, akkor a Microsoftnak még csak 16 bites consumer OS-e volt.

    Lehet, hogy egy kicsit vissza kellene fognod magad, mert kezd nagyon úgy kinézni, hogy a valós világ IT-s dolgaihoz nem sok közöd van és azoknak akarod megmondani a tutit, akik meg ezzel napi szinten foglalkoznak.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • cog777

    senior tag

    válasz SaGaIn #42 üzenetére

    Lasd sandboxie-s hozzaszolasom ahol meglatogathatsz ransomware-s oldalakat, nem lesznek a dokumentumaid titkositva. Mindegy hogy rgazdai joggal van bejelentkezve a juzer.

    (#43) Osmeña: Arra celoztam hogy egy regebb ota kint levo oprendszer kevesbe lyukasabb mint a friss. Persze ha nem csak sec fixeket raknak bele hanem ficsoroket is visszaportolnak akkor ugyanaz.

    [ Szerkesztve ]

    HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

  • Gdi

    senior tag

    válasz SaGaIn #55 üzenetére

    Ezeken túl vagyok. Hibaüzenet általában valami belső hibakód, ritkább esetben DLL/AX hiba, van hogy csak el sem indul.

    Saját DLL wrappert is csináltam, hogy kicsit bele tudjak piszkálni a működésébe, mondjuk ilyet nem sokat csináltam előtte, szóval nem volt benne tapasztalatom, de pár hétnyi próbálkozás után inkább bedobtam a törölközőt.
    Na meg engem nem ezért (és annyit) fizetnek és nincs is benne a munkakörömben :)

    Csak a sztorizás kedvéért:
    Ezen programok fejlesztőivel általában le van fixálva a szerződésben, hogy mit és mennyire támogatnak. A régi fejlesztéseket már csak tartalmilag (gyógyszertörzs, ellátáskódok, stb...) szokták karbantartani.
    És a poén: ha változik is valami bináris, az általában az az ellenőrzés miatt van. Jobban rá vannak cuppanva arra, hogy tényleg csak annyi gépen futtassa az intézmény az alkalmazást amennyire kifizette. Szóval erre azért (mondjuk érthető, mert ebből él) annyira figyel a készítő, hogy komolyabb hardver és környezet regisztrációt és ellenőrzést végez, mint egy modern DRM vagy akármi.
    Behal az alaplai USB és kell egy kártya a gépbe: HW változás -> keresd fel a készítőt, hogy újra regisztrálja, változott a profilnév... szintén. Múltkor memóriát cseréltem, modul darabszám és mennyiség maradt... azt is kiszúrta. De azért ott fityeg a Windows 3.1 komponens, 16bit DLL és a Visual Foxpro valami korai verziója.

    Úgyhogy én azon sem csodálkozok, ha direkt van tiltva az újabb OS támogatás.
    A program új verziója meg kész vagyon... szóval ez nem úgy megy, hogy ütöd a programozót körmeit, hogy javítsd ki, vagy add az újabbat. Szerződés van.
    Mi van a szerződésben a verziókövetésnél? Új 3rd party hibáért nincs felelősség, az új OS is ide tartozik. Le van írva mit kell biztosítani a program számára, hogy menjen, annyi.

    Dosbox az csak DOS (emulátor). Vmware Player/HyperV/VirtualBOX meg jó hogy van, csak ahhoz ki vesz neked Windows licencet?

    Valóban nem az MS hibája. De ezen programok azért még mentek Win7 32bit-tel, illetve 64bitre is volt VirtualXP. Az auto update fáj. Tiltogatjuk (GWX CP és társai).
    Sok esetben _még_ nem is releváns, mert a gépek túlnyomó többségén XP fut. Addig XP is fut majd rajtuk, amíg bírja a hardver. De azért már a jelenlegi használtgépes pályázatokban is Win7 Home Prem/64bit a minimum, amivel gépet kaphatunk. Pár év és azok is 8.1 vagy 10-zel jönnek.

    Nemrég behalt a kardión a terheléses ekgs bicaj gépe. Egy Pentium Pro-s HP Vectra gép van rá, Win95-tel, Pagewriter 200i-vel, saját ECG-SW. Szerencsére fél éve készítettem róla backupot. És 2 giga alatti HDD is volt raktárban. Tehát még mindig az a szett megy. Ennyit a fejlesztésről :D

    Manuálisan is lehet frissíteni, de száz körüli háziorvos és foglalkozásegészségügyi orvos esetén az országban szétszórva te nem fogod manuálisan egyesével megcsinálni, havonta :)

    Köszi, hogy próbálsz segíteni.
    Fogorvosi programot egyébként runas batch-csel sikerült anno megcsinálni, szóval ez az irány sem volt azért vakvágány, de az nem is szívatós program az korábban említetthez képest.

    Egyébként már folyamatban van a programok cseréje is, de tipikus lassan őrlő malmok vannak (meg állami vagyonkezelő). Ha egy kényszerű OS váltás beborítja az egészet az rossz. Annyi.
    Általában nálunk csak rosszabb sorban lévő intézmények vannak. Van ez a TIOP-os csoda EU pénzes fejlesztés EÜ infrastruktúrára, egy ezzel kapcsolatos konferencia alkalmával beszélgettem más intézmények informatikusaival. Valahol még a full 100mbites belső hálózatnak is örülnének (mert az sincs teljesen).

    Haladni kell(ene) a korral, csak az nincs ingyen.
    Itt a másik cikk a US hadi IBM1-ekről :) Látod mennek a régi dolgok is, csak itt nincs rá 60milliárd dollár :(

    [ Szerkesztve ]

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

  • Cyrin

    addikt

    válasz SaGaIn #62 üzenetére

    "edit: Jah tegyél fel linuxot aztán hegesszél bele a kernelbe ha értesz hozzá"

    Te miről beszélsz?

    Egyébként egy HP Elitebook-om van, amire a HP hivatalosan sem javasolta a win10-re frissítést, mert hát annyira jól működik ugye...

    Linux meg már volt rajta, és minden ment simán, ellentétben a win-nel amit újratelepítettem rajta, mert megette a tárhelyet, na azt a driver vadászatot nem kívánom senkinek, azóta se sikerült rendesen belőni...

Új hozzászólás Aktív témák