Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • godzsy2

    senior tag

    Sziasztok!

    Faterom lecserélte a laptopját egy Memo Pad HD 7-esre, ma küldte ki a Media Markt webáruház, nekem pedig egy első generációs refurbished Nexus 7-esem van. Mindkettő ugyanannyiba fájt, annyi különbséggel, hogy én két hónapja vettem, ezt a Memo Pad-ot viszont akkor még nem lehetett kapni. Kicsit bánom is és nem is.

    A Memo Pad előnye a nagyobb tárhely és a bővíthetőség, ami persze a Nexusnál egy otg kábellel orvosolható. Én 500 Ft-ért vettem az enyémhez egy egyenes végűt, és 750-ért egy L alakban végződőt. Az egyenes végű a kényelmesebb fektetve, holott azt gondoltam, hogy a másik lesz az, de pont azon az oldalon van füllhallgató kimenet és zavarják egymást (és engem is :D ). Lehet tudni, hogy a Memo Pad-hoz mikor lesz 4.2.2? Mert nagyon kéne ehhez is az otg, filmeket szeretnék majd futtatni a pendriveról úgy, hogy lesz majd egy 32gigás microSD is hozzá véve. (Kell a sok film külföldi meló miatt és van pár felesleges pendrive-unk, nem vennénk több microSD-t.)

    Nekem a Nexus tűnik smooth-abbnak, de a Memo Pad sem okozott csalódást, sőt, ehhez az Asus sokkal több programot adott alapból. Még át sem néztem miket, de lényegesen több az alapprogram rajta már szemlátomást is. Jah, az hogy refurbished a Nexus az egyáltalán nem látszik rajta, ha együtt jött volna meg a két készülék kibontáskor sem vettem volna észre, pont olyan gyárinak tűnt, mint most a Memo Pad.

    A hátlapi kamera hiánya sem zavar mert a Bitcasa felhőszolgáltatását használom és a telefonomon készített képek oda töltődnek fel, csak netkapcsolat kell és már a tableten is tudom nézegetni. És én, mint user inkább a telefont veszem elő fényképezésre, mint a tabletet.

    Egy valami van, ami zavar a Memo Padban és az a GPU. Az Mx Playerben lehet állítani hardveres dekódolást, de azzal nem játsza a képet, csak a hangot. Viszont abban be lehet kapcsolni a hardver+ dekódert, ott már van kép, de kicsit szaggat, mintha kevesebb fps-el futna. Szoftveres dekódolással remekül fut... DE...

    ...van egy médialejátszóm amin sok filmet tárolok és arról tudom wifin streamelni az Xbmc alkalmazással (innen tölthető) a filmeket át a tabletemre. Ez azért jó, mert nem kell fizikailag rajta lennie a filmenk a készüléken, hanem wifin megy át a film. A Nexus szépen viszi még a 720p-s filmeket is, de ez a Memo Pad ugyanúgy szaggatva, mint az Mx Player hardver+ dekódolása. Na ezt az Xbmc programot szeretném átállítani szoftveres kódolásra, hogy ne szaggasson a film. Használja még valaki ezt a programot? A beállításokban nem találok erre utaló bejegyzést pedig millió opció van benne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák