Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OldAkita

    aktív tag

    Pár szóban próbálnék infót adni azoknak, akik AC56U-ra szeretnének Tomato-t telepíteni.
    Előrebocsátom, szinte minden hasznos információt "Intruder2k5" fórumtárstól szereztem be, először a router gondok topicban, majd a Tomato topicban.

    Azért vettem erőt magamon hogy lecseréljem a gyári FW-t mert elsődleges vágyam hogy kívülről is elérjem az usb porton lévő hdd-met. Biztos vagyok benne hogy ez a gyári FW-al is lehetséges, de viszonylag kevesen használnak AC56U-t és kevés tapasztalt fórumozó jár ebbe a topicba, ők se nagyon használják a gyári FW-t. Ennek ellenére rossz szavam nincs a gyárira mert nagyon szép felhasználóbarát felülete van és ha valaki csak szolidan szeretne torrentezni és egyéb különleges vágyai sincsenek akkor teljes mértékben együtt lehet élni vele. Ha azonban valakinek nem elég az a vérszegény visszatöltési sebesség amit a gyári Download Master produkál, megpróbálkozhat a Merlin FW-el amit azután még bűvölhet hogy tényleg jobb legyen, vagy bele kell vágni és fel kell telepíteni a Tomato-t innen, választva a K26ARM-t, azon belül én az Asus-t, azon belül a "tomato-RT-AC56U-ARM--120VPN-64K.trx"

    A telepítés épp úgy történik mint a gyári vagy a Merlin, tehát betallózzuk a firmware feltöltési opcióban amire már nem is emlékszem pontosan melyik menüpont alatt van, de biztos mindenki megtalálja aki keresi.

    Az újraindítás után jött a meglepetés, nem működött a router. Fórumos segítségkérésemre belinkelem azt ami kihúzott a bajból. LINK

    A fent jelzett linken Intruder végigvezet a helyes telepítésen, én csak annyit tennék hozzá hogy az a legfontosabb hogy húzzuk ki a tápellátás dugóját és utána nyomjuk be egy tollal a restore(reset) gombot a router hátulján. Ezután dugjuk vissza a tápellátás dugóját és még mindig tartsuk lenyomva a restore gombot legalább 10 másodpercig. Én ezt nem ilyen precízen hajtottam végre, és másodjára sem lett jó a telepítésem emiatt.

    Ha sikerül elndítani az AsusTek mini webserverét, legyünk türelemmel mert a telepítés folyamatáról semmiféle visszajelzést nem fogunk kapni hanem egyszercsak kiírja hogy sikerült. Ez több percig el fog tartani.
    Ahogy visszaemlékszem a 3. telepítési próbálkozásnál a telepítés előtt töröltem az NVRAM-ot, (pedig utána kellenne) amit a már aktív Asus TEK mini webserver ablakban lehet megtenni.

    Nálam a ledek egyáltalán nem égnek a 120-as Tomato-nál. Először azt hittem lehet ezt ki-be kapcsolgatni de nem! Lehet hogy egy korábbi, vagy majd egy később megjelenő Tomato verzióban kigyulladnak, jelenleg el kell fogadni hogy nem égnek kivéve a tápellátást jelző.

    A Tomato felülete a bal sávon lévő logikus menürendszerrel állítgatható, de aki a gyári FW-n kívűl mást sosem látott (ez vagyok én pl :) )az készüljön fel hogy elég riasztó lesz az első pillantásra.
    Engem már az is boldoggá tett hogy a belépési admin jelszót meg tudtam változtatni :) A belépési nevet "root"-ról nem lehet megváltoztatni.

    A Wifi-k jelszavának beállításakor a WPA/WPA2 Enterprice-t nem szabad választani mert nem tudja elmenteni. Az eggyel fölötte kiválasztható Personal-t már elmenti.

    Transmission torrent kliens-t először nem is találtam, illetve ahol megleltem és klikkeltem rá, nem indult, amiből azt a következtetést vontam le hogy ez biztos arra való menüpont hogy ha valaki távolról szeretné elérni hogy mire pl. hazaér már letöltődjék amit szeretne. Pedig nem, ez maga a beépített Transmission, csak állítgatni kell hozzá ezt-azt hogy működjön.
    Viszont az is fontos hogy már működjön a Média szerver, azaz jól meg legyen adva az elérési útja az USB-re dugott hdd-nek, mert a Transmission igényelni fogja hogy meg tudjuk mondani neki hova mentsen.
    USB 3.0-ás hdd-met EXT3 formátumra formáztam. Viszont úgy néz ki hogy az NTFS is támogatva van.

    USB and NAS/USB support menüpont táblájának alján mindenkinek ki fogja írni a saját wincsije adatait és elérési útját.
    USB and NAS/ File Sharing ablak nálam így néz ki:

    Ha "Yes no Authentication" be van állítva, akkor már meg kell hogy jelenlen a Filekezelőben vagy Windows Intézőben a Hálózat menüpont alatt Unkown néven a wincsi tartalma. Ekkor már lehetőségünk van "transmission" mappát készíteni, nekem ext3 formátumnál sda1 alá, NTFS-nél majd kiderül hova, de valahova a gyökérbe kell készíteni.

    USB and NAS/Media Server-nél, enabledhez pipa, és alul adjuk meg a transmission mappánk elérési útját.
    Ekkor elvileg már meg fog jelenni a tv-n is a hdd tartalma, a gyári FW-tól eltérően egy üldögélő Linux pingvin képében :)

    Usb and NAS/ BitTorrent Client menüpont beállításait, mint mindent, ezt is Intruder mutatta meg itt

    Kálváriám és megdicsőülésem útját nyomon követhetitek a innen kezdődően, ami később a Tomato topicban folytatódott.

    Úgy érzem igen sok felfedezni való van még a Tomatoban, Transmission szépen teszi a dolgát, mint le mint feltöltésnél hozza a sávszélesség maximumát. Egyelőre az UPNP-t se pipáltam ki.
    Előbb utóbb eljutok oda is hogy a wincsim tartalma távolról is elérhető lesz.
    Bocs a hosszú lére eresztett kommentért.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák