Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • talpas

    aktív tag

    Köszi az írást,Megkésve írok de törve nem:)
    Chieftek házikóm van ,használtan vettem.ezaz. A gyári plexit én kicseréltem most teljesen zárt, előző tulaj kifúrta plussz ventilátornak:(. Venti ami a HDD hűtésre volt1db. 90mm., már zörgött. Cseréltem folyadékcsapágyasra, befelé tol, pörög 900-at. De a 3db.-ól csak1 et. Ott nekem 2db. HDD.van. Hátul 12cm-es szintén foly.csapágyas, elszívásra és pörög 900-at. Chiftec táp.venti. 1 év után "cicereg" zavaró hang, gondoltam elektronika. A venti zörgött /csalódás/. Folyadékosra csere, fix 1000-es fordulat automata kikötve!. Garancia 0-a innentől. 2 év után semmi zavaró hang a ventilátoroknál. Igen, 1 szer kell megvenni ami akkor drágának tűnik de sokkal tovább tart. Minden egyéb nyílás letakarása a ház elején dekor rács, bal oldalán perforáció ezzel azt értem el, hogy 5.25-ös helyeken totál beáramló kézzel is érezhető levegő. És ez már az átáramló huzat, /vákum/ a + nyereség!. És az itt használt rack-ek hűtése kiköthető!. Visított a kis mocsok eredeti venti ezekben. Következik, hogy a Graf,Proci,Alaplap huzatba kerültek! A Proc. hűtő még sosem pörgött föl /64freezer/1000ford. fölé. Minek is a csili-vili 10ezres kéken zölden villogó, órát stb. kiíró design???. Azért legyünk őszinték a csíkszélesség, fogyasztás, hőmérséklet lefelé az árak fölfelé mennek!. Hogy is van ez, miért a mérnöki gárda és a neked segítünk elv?. NNa!. És grafkártya használtan, keress rá senki de senki nem tuningoltat ad el :C. Sapphyre-re 4850-est a ősszel vettem használtan. No tuning mint írtam is. De én bízom az emberekben!. Ráraktam ACC1-est, a memória tüsikkel és 1db. vent. 5V-on, padlásról visszahozott öreg P4es tápból kibuhera, csak a VRM miatt. GPU dioda 45C.fok alapon. A legmagasabb 60Cfok 3D alatt.
    Bocs a szóf...ért eddig!. És lehet ezt megvalósítani olcsó házzal is, csak tedd meg , hogy évente 1x kiportalanítod a géped és figyelsz az alapvető szellőzésre. A jumpereket nem kell lefújni mert leszen nagy keresés mint szomszédomnál :DD. Ha meg "modernebb" házat veszel és 1 hét alatt a beépített porszűrő nem engedi beáramlani a levegőt és kikapcsol a hővédelem miatt 1 hardware, azt a lakás,életvitel,takarítási szokásaidban keresd és ne az ötletek a léghűtésre topicban! :))
    Még csak azt írja le nekem valaki mi az áramló közeg a hőcsöves hűtésekben--> fejre állítva, oldalt, stb. ???.Mert ha porózus hőátadó közeg van a csövekben akkor nem kérdeztem semmit.;]

    [ Szerkesztve ]

    "Veled, Uram, de nélküled..."

Új hozzászólás Aktív témák