Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz revolver #18524 üzenetére

    "Szerintem meg azért vált sikeres üzletemberré mert,hitt abban amit csinál."

    Szerintem ez az egyik legnagyobb ámítás, amit az embereknek tanítanak. Ez legfeljebb motivációt ad, segítséget a lustaság ellen, de ha valami eleve sikertelen, akkor abban lehet akármennyire hinni, attól nem lesz sikeres.

    ""Amíg, van ki megveszi szarnék rá!" üzlet politikával lehet a jövőre építeni?"

    Abszolút. Önmagában hordozza a választ. Amíg van rá vevő, nem mindegy, hogy egyetért az eladó a gyártóval vagy nem? Haszna van rajta, kereslet van, el tudja adni, semmi akadálya, hogy sikeres legyen.

    Ne dimenzionáljuk túl az érzelmek fontosságát az üzleti életben.

  • XFishboneHUN

    senior tag

    válasz revolver #18524 üzenetére

    "Szerintem meg azért vált sikeres üzletemberré mert,hitt abban amit csinál."

    Hinni, hitt. Elhitte, hogy ebből hatalmas lóvét tud majd leakasztani, amit meg is tett.

    Nagyon kevés üzletember, vagy cégvezető hajlandó, egy ilyen döntést meghozni, hogy csak azért hagy fel valamivel, mert a neki hatalmas pénzt hozó cég olyan irányelv mentén indult el, amivel nem tud azonosulni.

    Ez nagy respekt, meg is tudom érteni, meg nem is, és itt jön az a rész, amit leírtam, hogy:

    "Amíg, van ki megveszi szarnék rá!"

    És valóban engem nem érdekelne, hogy az a vállalat, aminek a termékeit árulom és termeli nekem a tíz-/százmilliós tőkét, milyen irányba halad cégpolitka szinten, amíg van rá kereslet.

    Ennyi erővel az összes, vagy nagyon sok cégvezető felállhatna és mondhatná, hogy én, mert nem értek egyet az adott cég elveivel felhagyok a munkával.

    Egyrészt nem teheti meg (jó nyilván megtehetné, mint ahogy ő is megtette, hogy kilépett a cégtől), pláne, ha pénz van benne, mert ebből él meg, az már más tészta, hogy mennyit keres az eladásokból.

    Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

Új hozzászólás Aktív témák