Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atok666

    őstag

    válasz waithEard #29 üzenetére

    Ki beszelt errol a konkret dologrol? Altalanossagban beszeltem a luxusdolgokrol. A luxuscikkre valos szuksege senkinek sincs, de amint elereto kozelsegbe kerulnek - sokan megis megveszik. A havi 40m+ kereso barataidnal is talalnal valoszinuleg az atlagember szamara erthetetlen dolgokat - szerintem :)

    Atok

    [ Szerkesztve ]

  • headhunter

    addikt

    válasz waithEard #29 üzenetére

    ...Van gazdag és van gazdag sznob...

    +1

    Ár/érték vagy érték/ár: nagyon sok túlárazott terméket próbálnak eladni sznoboknak (sikerrel), egyes társadalmi körökben sikk a termék árát nézni (kérdezni), köztük a minél drágább, annál jobb (értékesebb, menőbb, stb.) a szintmérő...
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "...Bár a magyar ultragazdagok többsége vállalkozásból szerezte a pénzét, az utóbbi években látványosan kettévált ez a kör: van, aki a piacról, más a politikai kapcsolataiból tollasodott meg. A „rejtőzködő”, jellemzően kormányzati kapcsolatokkal bíró gazdagokat „vámpírmilliárdosoknak” nevezi a bankvilág, mondván: nem transzparensek, azaz „nem mernek a fényre jönni”.
    .
    .
    Madarász szerint a hivalkodóbb gazdagok számára azért fontosak a luxustermékek, mert így tudják maguknak és a környezetüknek jelezni, hogy a gazdagok közösségéhez tartoznak. Ez persze nem csak a termékekre vonatkozik. Sokan például azért kezdenek el vitorlázni, mert így kerülhetnek be abba a körbe, ahol hozzájuk hasonló vagyonos emberek vannak.

    „A költés és a társadalmi jelenlét biztosításába fektetés egyaránt státusszimbólum. Biztosan nincs annyi megszállott vadász, mint amennyien rendszeresen vadásznak, és biztosan nincs annyi megszállott vitorlás, mint amennyien rendszeresen vitorláznak. Miként azt is meg merem kockáztatni, hogy nem minden futballklub tulajdonos fanatikus focirajongó. Ezek a kapcsolatépítésről és a társadalmi, gazdasági státus megjelenítéséről is szólnak” - összegzi Karagich." [link], [link], [link]

Új hozzászólás Aktív témák