Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arnyekxxx

    veterán

    http://index.hu/kulfold/2015/09/15/a_feketekereskedelem_nagy_evet_hozta_el_a_menekulthelyzet/

    "

    Kaptam egy zsák gyógyszert, amit át kellett vinnem Törökországba. Az izmiri táborban vették meg tőlem

    – Ahmed körülbelül ezer dollárt (250 ezer forintot) kapott azért, hogy Szíriából csempészett át antibiotikumokat és antidepresszánsokat.

    Ahmedé nem egyedi eset: van, aki gyógyszert esetleg kábítószert, van, aki cigarettát visz át a török határon az orgazdáknak. Az ember- mellett az árúcsempészetre is ipar épült Szíriában. Sokszor ez a kettő egybemosódik. A szír családfő például az izmiri cserekor kapta meg egy papírlapra írva azt a címet, ahol azzal találkozott, aki később hajóval vitte el őt és a családját egészen a görög partokig."

    "A kábítószer, ami a szíriai háborút hajtja

    Ez itt Captagon, valami drog. Egy darab 5 dollár

    – mutatott egy fehér tablettára Szádiq, egy tizenhatéves szír fiú. Több csomaggal kapott még Aleppóban, ahonnan egy hónapja elindult, miután a családja meghalt egy robbantásban.

    ...A kamaszfiú jól láthatóan nem is érezte a tette súlyát: egyáltalán nem tartotta furcsának, hogy nekem mutogatja a hullámvonalas tablettákat. Eddig szerencsetalizmánként tartotta magánál, mint egy nyúllábat. Csak akkor dobta ki, amikor közöltem vele, hogy ezért azonnal kitoloncolhatják."

Új hozzászólás Aktív témák