Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raysen623

    addikt

    Érthető az NV startégiája, és valahol jogos is az AAA kategória támogatásának háttérbe szorítása (márcsak a cikkben felhozott konkrét példán okulva is :DDD ), és a középkategória felé való nyitás. A probléma ott meg a következő lesz: MMO és MOBA oldalon ugye általában olyan PC-k sőt laptopok szerepelnek, melyekre nem igazán érvényes a túl erős hardware (ez még úgy rendbben is van), azonban a legnagyobb keveredés is itt van, ami a videókártyákat illeti. Márpedig mivel nincs egy alapvető minőségi szint megadva, ezért gyengébb hatdveren, ahol mégfontosabb a optimalizáció lehet jobban ki fognak ütközni a problémák az adott effekteknél. Innentől kezdve vagy kihagyják az effekteket, vagy sajátot írnak, vagy licenszelik az NV félét hogy átírhassák, vagy erősebb hardvert írnak ki követelménynek...50%-ban a hülye user jár rosszul, ami azért az MMO árakat tekintve gáz. Az F2p megoldások itt sem relevánsak, hiszen ott is fizetni kell ha rendesen akarsz játszani (mondhatni az egész egy nagy átverés show).

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz shiftac #42 üzenetére

    Most már aztán komolyan dühítő amit itt rendeztek fogyasztás ügyben!!!! Nem veszitek észre milyen nevetségesek vagytok?! :W
    Egy 400W-os táppal hajtok meg egy 6950-et (két 12V megy rá), egy AMD FX4170-es procival és 4db merevlemezzel + DVD íróval együtt!!! Milyen fogyasztásról beszéltek ti itt???? Öcsémnek Intele van egy gyengébb videókártyával és mégis nagyobb táppal hajtja!!! :P Szóval vicc amit itt rendeztek. VGA vásárlásakor soha nem fogyasztást nézem, hanem a teljesítményt és az élettartamot.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz 7time #51 üzenetére

    A 980 és 290X között fogyasztásban kb 23% különbség van terhelt állapotban. Magas felbontáson van kettejük közt 5-10 fps különbség leginkább az ATI javára (2560x1440). FullHD-ban az NV van elöl, azalatt meg nem is érdemes nézni a kettőt mert tökmindegy melyik van a gépben. Konkrétan erre olyan büszkék és vergődnek szanaszét...ezért mondom hogy nevetséges. (1680x1050-es natív felbontáson játszom)
    Hozzáteszem, hogy ezért a sikerért nekik évente új kártyát kellett venniük, én meg 3 éve ugyanazt használom. Korábban egy NV kártyám sem bírta ilyen sokáig.

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz vhw #53 üzenetére

    Látom nehezen megy a szövegértelmezés. Engem nem érdekel melyik színt választja, csak ne olyan paraméterekbe kapaszkodjon, amit nem szoktak figyelembe venni vásárláskor. Ha valaki azt mondja, hogy neki a +5-10fps számít vagy a physx, akkor az egy sokkal jobban védhető érv.
    Kis különbségek esetén (ahogyan azt te is írtad) nem a fogyasztás játsza a fő szerepet, és igazából soha nem is az játszotta... Sokkal inkább a márkahűség dönthet ilyenkor (de akkor miért nem erre hivatkoznak?)

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz vhw #55 üzenetére

    Az általad idézett marketinget bármelyik gyártó ellőheti a saját reklámjában. Nekem ez ezért nem lehet érv. Az ember maga sok esetben szubjektív módon dönt. Legyen szó autóról, telefonról, processzorról, VGA-ról. Sokan csak a teszteket nézik meg és utána megveszik a lehető legjobbat (pénztárcájukhoz viszonyítva), ebbe még beleszólhat a korábbi tapasztalatuk a régebbi VGA-val kapcsolatban.
    Egyszer régebben rákérdeztem egy eladónál mit tud mondani egy adott ATI kártyáról (akkor még NV karim volt), mire rávágta hogy ő NV párti...erre én megvettem életem első ATI kártyáját és nem bántam meg. Az eladó ennyit tudott elérni az ő NV pártiságával. Egyébként ez engem dühített egy kicsit.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Új hozzászólás Aktív témák