Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz MZperX75 #438 üzenetére

    Akkor szerintem te kifogtál egy igen jó példányt. Azért egyik adat sem általános szerintem a Llanoknál.
    Az enyém ugye 2.2GHz, Turboval 2.5, de nem tud 1V körül ennyit. Másik Llanom még ennyit sem tudott és vétel előtt elég sokat túrtam a netet, még ez is viszonylag jó eredménynek tűnt azok alapján.

    Abban egyetértek, hogy a Pentiumhoz képest mégiscsak erősebb. Összességében is, meg hát 4 mag az 4 mag. Nekem speciel általános használatra kell a gép: net, kis videó. Erre akármelyik elég. Most plusszban némi játékra is kellene, az Intel optimálisabbnak tűnt erre.
    - G3420 lett, ez még gyorsabb, mint a G2020, a tesztek alapján játékban kb. nincs semmi hátránya (multit kivéve, ami nem érdekel).
    - Extra megkötés volt nálam a fogyasztás, mivel paneltáppal akarom hajtani, így az a -15-20W is sokat jelentett az APU-hoz képest. Teljesítmény/fogyasztásban is jobb így. Egy erősebb 100W APU kereteiből így több teljesítmény jön ki, legalábbis vga oldalon, cpu oldalon meg csak kicsivel kevesebb és nem is nagyon kell több.
    - Plussz ár/teljesítményben is jobb így. A 3620-am nem a legerősebb gpu-s Llano, csak 1333-as ramom van. Szóval egy erősebb gpu-s Llano+ jobb ram kellett volna minimum, az kb. +60-70%. Csúcs Trinity/Richland +100% gpu-ban. Árban viszont már ugyanott lennék mint a Pentium+7750-nel. Apróság, de ramban is több jut a winnek. 4GB vs 3GB már határeset. :)

    szerk: Persze a fenti érvekből a fogyasztásban jelentős különbség nincs. Az csak a saját "szoc problémám" a paneltáppal. Bár aki mITX konfigot épít - azért többen vannak, ha a paneltápot levesszük belőle - ott is számít azért 15-20W a hűtésben. Aki pedig nem alulfeszelőbajnok - ők még többen vannak - ott ennél is nagyobb a különbség az APU-k hátrányára sajnos.

    szerk: Egyébként a 3620 sem megy a kukába. HTPC lesz belőle. A mostani G2020+2x3.5 HDD max 40W-os fogyasztása viszont így meg fog ugrani kb. 70W-ra. 75W-os külső tápnál ez megint necces lesz. (idle-playbacknél valószínűleg nem lesz +10W-nál nagyobb különbség, szóval az nem gáz) Lehet, hogy muszáj lesz frekiben is visszavenni. Persze HTPC-nek amúgy is felesleges a 2.2-2.5GHz 4 maggal. Még talán 3D-re is.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz MZperX75 #438 üzenetére

    Rosszul emlékeztem, ill. nem emlékeztem, hogy ekkora eltérés van a kijelzett bios fesz és a kapott között valami miatt a lapon.
    Biosban 1.375 az alapfesz, -0.250V van beállítva, így 1.125V jönni ki 2.2GHz-re, de cpu-z szerint csak 1.050V-ot kap.

    Szóval ennyit bír 2.2-őn (+2.5 Turbonál van némileg magasabb fesz). 2GHz mellett 0.950V, 1.8GHz 0.850V. Ez utóbbiak már elég impresszívek. Bár itt már fogy a teljesítmény is.
    Ami érdekes viszont, hogy a fogyasztásmérő szerint ebben a tartományban az órajel többet jelent mint a feszcsökkentés. 60W környékéről így 45W-ig sikerült lemenni a komplett konfigot tekintve. Cinebenchben 2.0 pont 1.8GHz-en. (Összehasonlításképp a G2020 2.4 pont, 35W - kb. ennyi a különbség a két proci között. )

    A gyári feszről -0.250V és az NB/GPU-nak ugyanennyi legalább -15-20W-ot eredményezett.

    Eddig netezős gép volt normál frekin, de most HTPC lesz belőle, ezért próbáltam ki alacsonyabb órajelen is. Valószínűleg így kerül majd be a HTPC-be.

Új hozzászólás Aktív témák