Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz #58000384 #131 üzenetére

    Na igen....egyetemeken DreamSpark van, de az csak műszaki karon tanulóknak érhető el, mármint veheti igénybe a szolgáltatást. Illetve azt nem tudom, h ennél hogyan van, hiszen eleve nem az Office 2013-at adják, ami drágább lett volna, mert DreamSpark általában külön, termékkulcsos retail verziókat ad időkorlát nélkül (2 gépre), mint ahogy Windows esetében is, + néhány Office komponenst (Visio, Project stb.). Office esetben ez túl kedvező lett volna... :D Felsőoktatásban általános esetben normál rendszereknél ott van a helyi Campuson használható, illetve tanároknak, dolgozóknak otthon is elérhető, KMS szerveres verzió. 365-re egyelőre külön bejelentkezési felületet se láttam, nem tudom felsőoktatásban ez hogyan lesz megvalósítva, de szerintem nem DS-en keresztül??
    Továbbá Office 365-öt adja az állam, aminél a licensz időkorláthoz van kötve, ha megszűnik a hallgatói jogviszony, akkor egyúttal az előfizetés is, ha csak meg nem hosszabbítja...bár 365-ből eddig is volt kedvezményes 4 éves student verzió, illetve havi 3k se annyira sok érte. Igaz többség jobban szereti birtokolni, mint bérelni az adott terméket, de külföldön ez már bejáratottabb dolog.
    Illetve 365 által könnyen tudják szabályozni meddig használhatja a diák, mert elvileg tanulmányaihoz kapja ingyen, utána már megoldja máshogy. Ha dolgozik, majd vesz magának olyan Office-t, amilyet akar. Diákigazolvány kedvezményei sem örökérvényűek.

    (#132) llaszlo: azt kell, igyekeznek célirányosan iskolák is tanítani, amit később munkahelyen is használni fog a diák. Ha másik lenne elterjedtebb, akkor azt tanítanák. Szerintem ez logikus és fel lehet fogni.
    CAD-re is van rakás szoftver, mégis legtöbb középsuli, egyetem AutoDesk termékeit oktatja...mivel utána elmegy dolgozni, ott is azt kell használnia. Álláshirdetésekben is mikor mérnököt keresnek, nem xy free, v más alternatív szoftvert, hanem AutoCAD-et írják elő követelménynek, akkor meg?
    Tanulni lehet/ kell más platformot, szoftvert is, de azt majd, aki akarja, megoldja otthon, v egy külön tanfolyam keretében, esetleg olyan helyre jelentkezik, ahol azt tanítják.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák