Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tsi

    tag

    válasz ZewaDeluxe #2 üzenetére

    Holnapig várj, akkor megyek be egy 17"-os példányért, igaz hogy "csak" i5-6300HQ példány, de gyárilag SSD-vel és 1TB-s HDD-vel. Majd tudósítok :)

  • tsi

    tag

    válasz ZewaDeluxe #9 üzenetére

    Elnézést kérek hogy csak most jelentkezek, de tegnap akadt némi személyes ügyem is, és csak későn értem haza. Ráadásul, mivel nem akartam kalózkodni, ezért a Win7 Pro telepítéssel kellett kezdenem és driver vadászattal. (volt még egy jogtiszta példányom régebbről szerencsére, amiből időközben aztán Win10 lett :) )

    A Win7 esetében minden működik, a hangot kivéve, és úgy tűnik hogy az nem is fog, mivel Intel Smart Sound rendszer, és az ha jól tudom nem támogatja a Win7-et. Szóval akit nem zavar a némaság annak még jó lehet.

    BIOS: nagyjából semmit sem lehet állítani, csak jelentéktelen dolgokat. Dátum, D2D Recovery, Wake On Lan, Touchpad (normal/enhanced), na meg a Boot Mode (UEFI/Legacy), illetve a boot sorrend...

    SSD: sajnos az enyémbe is sima került, nem NVMe-s példány, szóval nem tudom megerősíteni hogy mit tud amúgy az m2 slot :(

    Ez egy SAMSUNG MZNLF128HCHP. AS SSD szerint:
    seq: 472,79/126,6
    4k: 8,83/26.23
    4k64: 85,51/27,53
    at:0,259ms/0,140ms

    Összehasonlítva egy 6 éves HP Pavilion DV7-ben lévő Kingston SV300S37A120G-vel

    seq: 243,62/109,76
    4k: 8,19/29,75
    4k64: 92,96/76,38
    at:0,348ms/0,537ms

    A Geforce-ot nem próbáltam, és nem is nagyon fogom használni, alapvetően munkára vettem a gépet. Így viszont megvan az az előnye hogy 95%-ban hangtalan... és szinte egyáltalán nem melegszik. Kicsit megijedtem elsőre, mert a Win7 telepítése után az akku ikonnál érdekes dolgokra lettem figyelmes, azt írta hogy tanácsos lenne az akkucsere. De feltöltöttem maxra, meg le is merítettem, újra meg újra a telepítések során, jelenleg 75%-nál 3 óra 48 percet ír.

    Alapvetően nem csalódtam, majd ha letelik a 3 év gari, akkor lehet bepróbálkozok egy másik SSD-vel, de remélem addig sem lesz probléma. Teljesen kikapcsolt állapotból 20s alatt bejön a Windows, kb 30s mire mindent (vírusirtó, és egyéb autorun progik) betölt.

    Ha van konkrét progi amivel szeretnéd hogy megnézzek valamit, akkor írj és jelentkezem.

  • tsi

    tag

    Engem eléggé besz@ratott... Mivel ugye szükségem volt a Pro-s Windows-ra, így a 7-es telepítéssel kezdtem és azt frissítettem le 10-re. A Win7 telepítés után kicsit furcsának találtam, hogy azt írja hogy "Javasolt a telepcsere", de gondoltam feltöltöm aztán majd meglátjuk. Szépen felment rá a Win10, mindent be is állítottam, szépen belaktam a gépet, aztán jött a fekete leves. kb 27-28%-nál nemes egyszerűséggel kikapcsolt. Semmi alacsony a töltöttség, csak paff és totális sötétség. Ha ezek után rádugtam a töltőt és elindítottam, akkor meg azt írta hogy 0%-ról tölt. Gondoltam magamban: na szépen vagyunk, nem kivehető az akku és már félig döglött egy vadi új gépnél. A BatteryInfoView (nem tudom mennyire szolgáltat megbízható infókat) azt írta hogy kb 70%-os az akku. Gyorsan felhívtam a szervizt hogy mi lehet a gond, és első körben egy újratelepítést javasoltak... Némileg kételkedve, de megcsináltam - így legalább át is váltottam UEFI-re - és csodák csodája, azóta normálisan működik az akku, kb 4-4,5 óra folyamatos munkát bír. Némileg értetlenül állok a dolgok előtt, de örülök hogy rendben jött.

    Nálam teljesen "hideg", még a langyosig sem nagyon jut el (mondjuk a GeForece még nem sokat ment :)), a ventilátorokat pedig menet közben nagyon ritkán hallom dolgozni. Szóval nem bántam meg!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák