Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz Touch-ko #96 üzenetére

    Nekem az a véleményem, hogy az Apple igazán nagy dobása az volt, hogy elsőnek dobott piacra olyan okostelefont, ami minden szempontból a maiakhoz hasonlít. Nem tudom, hogy ez innováció, vagy jövőbe látás, de mindegy is.
    Ez a termék hatalmas siker lett, és megalapozta a az Apple körüli mítoszt.
    Ezután az iPad nem hiszem, hogy innovációnak számít, hiszen, évekkel hamarabb lehetett olvasni más gyártók (főleg notebook gyártók) által bemutatott, vagy vízionált érintős tabletekről, minthogy az iPad-ról megjelentek volna az első hírek. Az Apple azért vált a tablet piac megteremtőjévé, mert ők csináltak először használható tabletet.
    Ehhez szerintem a következők kellettek, amik a többieknek nem volt meg: 1.) felismerték, hogy nem asztali OS kell ezekre, hanem inkább mobil. 2.) iPhone által létrehozott hype, 3.) addigra sok alkalmazás
    Ugyanakkor le kell szögezni, hogy az innováció nem egyenlő azzal, hogy egy cég ráérez a piaci igényekre, vagy meg tud teremteni igényeket.

    Fontos látni, hogy az is jócskán innováció (vagy talán még inkább), ha egy cég gyártástechnológiát, processzortt, kijelzőt, akksit, és egyéb alkatrészeket fejleszt. Ebben a Samsung élen jár, az Apple-el ellentétben. Emiatt is volt / van szüksége az almának a Samura, vagy más innovatív gyártókra.

    Ha ezeket józanul végiggondoljuk, akkor mit is másolhatott a Samu, amit a többiek nem? Egy dolgot: Design-t.

    Figyelembe véve, hogy az Apple tervezőit is erősen "inspirálta" sok Braun és Sony termék, már nem olyan nagy bűn - szerintem. Persze, azt elismerem, hogy a Samu esete más, mert azonos korban azonos funkciót ellátó termék esetén történt a másolás, de ez még messze nem jelenti, azt, hogy az Apple = innovatív gyártó, a Samu meg sima másológép. Oké, design-t sokszor másol, de más területeken pedig földbe döngöli a legtöbb gyártót innováció terén.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Ati1979

    veterán

    válasz Touch-ko #96 üzenetére

    Azt nem is kellett mondanod, hogy elfogult vagy, mert az a hozzászólásaidból kiderül véleményem szerint. Pl:

    "A tobbi ceg jelenleg semmi ujat sem tud mutatni igy kénytelenek meglovagolni az Apple altal kavart hullamokat,"

    Ez nagyon bátor kijentés. Pl. a nokia megalkotta pureview tecnológiát, ami minden a mobil kamerák terén minden megoldásnál előremutatóbb. Ez csak egy példa. Vagy Galaxy note széria is innovatív szerintem. Egy telefon és egy tablet közötti méretű eszköz elég sok mindenre jó.

    Az a helyzet, hogy apple-nek tényleg volt helyzeti és tecnológiai előnye néhány éve. Pl. amikor megjelentek az első macbook airek. De ezt a konkurencia azóta ledolgozta.

    "Viszont erdemes megnezni az okostelefonok alakulasat az iPhone elott es utan. Valamint erdemes megnezni a tableteket az iPad elott es utan. Ez csak az elmult 5 ev innovacioja."

    Erre a választ egy után való komment szépen megfogalmazta. Röviden: jó időben, felismerte is kihasználta a piaci igényeket. Ebben segítségére volt az öngerjesztő hype. Magyarul divatot teremtett.
    Természetesen volt benne innováció is. Elismerem.

    Nekem is volt tapasztalatom apple termékekkel. Volt Macbook Air-em és ipod touch-om is. Így volt alkalmam használni az asztali, és mobil op rendszerüket is. Szóval nem abba a kategóriába tartozom aki csak képen vagy csak az utcán látott apple terméket.

    "-Ajanlom figyelmedbe a `Start With Why` c. konyvet, Simon Sinek nagyon jol leirja mi folyik az Apple korul. Elemzi az egeszet, peldakat hoz fel a tortenelembol ismert hires embereken keresztul a ma is letezo nagy vallalatokig, eleg erthetoen leirja azt ami tobbek kozott az Apple-el tortenik."

    Köszönöm, meg fogom nézni az említett könyvet.
    Erre mást egyenlőre nem reagálok, mert nem olvastam.

    "Jelen pillanatban a SONY novekszik a BB tovabb csokken, mindenki az uj verziotol varja a csodat. En kiprobaltam tegnap, nekem tetszik, bar kisse Androidos a UI, viszont maga a keszulek szep, foleg feherben. Kulon tetszik a gesztus vezerles! Nokiarol nem irnek, epp nemreg volt egy eleg nagy leepites naluk.
    A Samsung azert az elso mert kis millio modelt gyart. Ha csak a felso kategorias keszulekeit neznenk akkor nem lenne egyertelmu ennyire a piacvezeto szerepuk.
    Regebben szerettem a Samsung-ot, tetszett a BJ I, II, tetszett az U600, noha buta volt, szep volt az X820."

    A Sony növekszik ez tény. Szerintem is jó a BB, (fehérben tényleg nagyon szép! :) ) de ne vonjunk még le messze menő kövekeztetéseket mi lesz vele. Túl friss még a bejeletés. A nokia is szerintem szépen lassan növekvő pályára áll. Kb, ugyanabban a cipőben vannak mint a BB. Csak előbb járnak egy kicsit.

    Azért a galaxy S és a note széria, elég nagy eladási számokat produkál. Szépen jönnek fel.
    Mivel az apple csak a felső árszegmensben veresenyez ezért nyilván az eladási csak ide koncentrálódnak. Nyilván így nincs megosztás. Aki apple akar az alsó közép kategóriában nem kap. Max. régi modelt használtan. Ezért van előrébb a felső kategóriában.

    "Aztan valami nagyot valtozott, es elkezdtek majmolni egy olyan ceget, ami letett valamit az asztalra, es megvaltoztatta a mobil kommunikaciot, es hatassal volt a Samsung addigi gondolkodasmodjara, ami a telefonokat illeti."

    Ez az a rész amivel nem értek egyet. Szerintem nincs itt semmi féle majmolás:

    1. Méret, kijlező felbontás, kijelző technológia, op. rendszer terén nem ugyan olyanok a telefonjaik.
    2. Általában minden okostelefon egy kijlezőből és egy téglalap alakú házból áll. Sok variáció nincs. Nagyon nincs mit másolni.

    Pl. Galaxy S3, note2, nem tudom melyik apple termékre hajaz.
    Sokan ezt az érvet hozzák fel: a Galaxy S az Iphone 3gs, másolata.

    Akkor nézzük meg. Méret (kijlező méret) nem egyezik. Kijlező felbontás nem egyezik. Kijlező tecnológia nem egyezik. Op rendszer nem egyezik. Processzor grafikus chip nem egyezik.

    Szín egyezik (attól függ, hogy fekete v fehér). Forma hasonlít.

    Miről beszélünk?

    Ugyanez elmondható a ipad, galaxy tab szériáról is. Ja igen. Ott még a képernyő arány meg a forma sem egyezik. A szín egyezik. (attól függően)

Új hozzászólás Aktív témák