Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz azopi74 #15 üzenetére

    Egyért van egy óriási különbség. Ezt pedig leginkább úgy hívják hogy ár. Mutass nekem 150$-os WindowsRT gépet. Na igen...
    A HW igénye miatt a Win sose fogja ez a kategóriát elérni még ingyen OS-ként se. A ChromeOS a kezdetek óta ebben a kategóriában játszik.

    Ott is vannak problémák, hogy a WindowsRT vállalati MS környezetbe ugye integráltalan, mivel a csodás API korlátozzák az egészet. ChromeOS-re van GPO management, távoli management WinRT-re nem nincs. Folytassam? :U
    WinRT egy tablet OS a ChromeOS pedig desktopra van kitalálva és úgy is működik mint egy desktop OS. Remélem érzed a különbséget.

    Nem igazán értem mi feltámadás ebben, a ChromeOS 2013 óta folyamatosan növekvő piaci részesedést mutat és Google egyre több pénzt öl bele hogy sikerre vigye egyre nagyobba HW választék is. Ez tavaly 5 millió eladott példányt és 2%-os piaci részesedést jelent globálisan.

    Soha életemben nem fogom használni se a ChromeOS-t se a böngészőjüket mert számomra mind a kettő használhatatlan fos, de ettől még képes vagyok ettől elvonatkoztatni és látni hogy mások számára az én igényeim nem éppen relevánsak.

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz azopi74 #15 üzenetére

    "Windows RT-vel megelőzte egy kicsit a korát"
    Én viszont pont úgy látom, hogy évekkel lemaradt.
    Windows RT versenytársai az iPad és az androidos táblák. Ezek évek óta tudják azt, amire egy átlagos tartalomfogyasztónak (egy kis olvasgatás, netezés, filmnézegetés, egy kis játék) szüksége van.
    Nem nagyon volt már létjogosultsága egy újabb (ráadásul sokkal drágább) olyan eszközre, ami ennél nem tud többet nyújtani, ráadásul alkalmazások sincsenek rá.
    Végül pedig az ütötte ki a WindowsRT-t, hogy az x86-ra épülő Bay Trail Atom elfogadható áron, elfogadható teljesítménnyel tudott "rendes" windowst futtatni, amin a sok sok éve megszokott programok is futtathatóak, és nem kell a storeban keresni valami levelzőprogram pótlékot.

    Vannak dolgok, amik időnként, korukat megelőzve bemutatnak, de aztán nem lesznek sikeresek, majd 10-20 év múlva már ugyanaz a koncepció nagyon jól működik, anélkül, hogy észrevennénk a hasonlóságot.

    A 90-es években a Microsoft és az Oracle is a hálózaton "élő" gépekről vizionált, NetPC néven. Nagyon nem jött be, többek köztt azért sem, mert az infrakstruktúra, a szélessávú internetelérés nem volt meg hozzá. 9600baudos betárcsázós modemen ez nem működik.
    De mostmár teljesen természetes a többtízgigabyte kapacitású felhő tárhely, a VPN-en távoli kiszolgálóra bejelentkezés, és ottani munka.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák