Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • troviko

    senior tag

    válasz Halkow. #37 üzenetére

    Szerintem a Z5 tényleg hatalmas ugrás tudásban a Z3-hoz képest, és tényleg jobb lett minden korábbi Z-nél, egy dolgot leszámítva, és ez az anyaghasználat. Szerinte 180k-s telefonnál a műanyag ma már megbocsájthatatlan.
    Sokan mondják, hogy jaj mennyivel jobb a műanyag, mert nem féltik annyira a telót, hát én meg nem dobálni akarom, hanem használni, nekem ne legyen olyan anyagból, mint a 20 forintos tejföl pohara.
    40 ezerélrt ok, 180-ért azt akarom érezni, hogy egy érzékeny, precíz műtárgy van a kezembe. Aki leejti, magára vessen, használjon CAT-et.

    Nekem volt S6-om is és csak azért ezt tartottam meg inkább a Z5-t, és nem az S6-t, mert az nem vízálló, és nem bővíthető SD kátyával. Na de majd az S7.

    Amit viszont nem értek: "Az x performance még meg sem jelent... De már előre megmondjátok, hogy xar."
    Persze, kérlek, mert már a specifikációkból kiderül mindez.
    A 8#-as kommentemben leírtam, hogy MINDEN létező paraméterében (kivéve selfi kamera) alúlmarad a konkurenciával szemben, PLUSZ, félig műanyag.

    Mond, te mégis mire számítasz? Arra, hogy megjelenik a telefon, és kiderül, hogy 6 giga RAM lesz, benne, 4K kijelző, full fém lesz, 30 Megapixeles OIS-os kamerával, 5000 mAh-s akksival? Vagy mégis mire?
    Feketén fehéren alulmaradt az S7-el szemben, méghozzá NAGYON. És még az anyaghasználat is xar lesz.
    Természetesen még én sem láttam élőben, nem volt a kezemben, és ha majd egyszer lesz szerencsém élőben megtapizni, lehet, hogy én is azt fogom mondani, hogy nem rossz, nem rossz. Sőt szinte biztos. De ez nem változtat a tényeken, hogy ez most nagyon alul maradt a többiekhez képest. És sajnos pont azokban a paraméterekben amik nekem nagyon-nagyon fontosak.
    Bevallom nem szeretem a Samsung fizikai gombjait, sokkal jobban szeretem a Sony virtuális vezérlőgombokat, de még a váltást is bevállalom, annyira elbénázták az X performance-t.
    Jah, és még csúnya is.

    Nem tudom, ki hogy van vele, én anno PONT azért váltottam vissza Sony-ra a Z1C-vel, mert akkor ők voltak az egyetlen márka, aki kis telefonba rakott csúcs hardvert, ÉS mellette még az anyaghasználat is példás volt.
    A Samsung akkoriban mit tudott felmutatni. Gagyi műanyagot a csúcs telóknál is, és kb. egy Ace kategóriás hardvert a mini-jeiben.
    Nah erre nem voltam kíváncsi.
    És mekkorát fordult a világ, most ők csinálnak faxa telókat, a Sony meg megy el a gagyi irányába.
    Erre az irányvonalra én nem vagyok kíváncsi. Nekem világ életemben csúcs kategóriás telóim voltak, és ha egy márka nem képes ezt maradéktalanul kiszolgálni, elváltok.
    Megtettem a múltban is, meg fogom tenni ez után is.

    A Sony egyszerűen rossz irányba megy, spórol, nem fejleszt eleget, stb.

    (Zárójeles megjegyzés, hogy már az is elég gerinctelen húzás volt, hogy a Z5-höz nem adtak fülhallgatót, és töltőből sem a gyorstöltőt adták, hanem a legalapabb vacakot, ami csak létezik. Megint csak azt mondom 180-200 rugért férjen bele. Samu ezen a fronton is sokkal nagyvonalúbb. Még ha vacak is a füles, amit az S6 mellé adtak, legalább adták, és a gyorstöltő is alap).

    A Sony meg vagy rá fog jönni, hogy nem engedhet meg magának ilyen "bakikat" vagy eltűnik a piacról. Ilyen egyszerű.

    https://www.oldtech.hu/

Új hozzászólás Aktív témák